İZMİR HABERLERİ

İzmir'de yatırım tartışması

AA / Efsun Yılmaz
06.12.2014 - 20:05Son Güncelleme :

- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "CHP Genel Başkanı, hükümetin İzmir’e yatırım yapmadığını söylemiş. İzmirliler bunun gerçekle örtüşmediğini artık çok iyi biliyor. Sayın Genel Başkan, hemşehrilerimi yanıltmaya yönelik sözleriyle gerçekleri söylemekten kaçmış" - "Hükümetin İzmir’e 11 yılda yaptığı yatırım ve destek miktarı 24,5 milyar lira. Bunun 5 milyar lirası sadece ulaştırma hizmetlerine yapıldı. Listesi de ortada ve kalem kalem belli"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Efsun Yılmaz

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'e yatırım yapılmadığı yönündeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, "Hükümetin İzmir’e 11 yılda yaptığı yatırım ve destek miktarı 24,5 milyar lira. Bunun 5 milyar lirası sadece ulaştırma hizmetlerine yapıldı. Listesi de ortada ve kalem kalem belli" dedi.

Binali Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "uçuk söylemler ustası" ilan edileceğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu’nun "İktidara gelelim, hepinizin yüzünü güldüreceğim" sözlerinin her zaman olduğu gibi bugünlerde de karşılığını bulduğunu vurgulayan Yıldırım, "CHP iktidarında öğretmenlerin kredi borcunun kalmayacağı beyanı, geçmişi yerine getirilmeyen sözlerle dolu bir partinin liderini komik duruma düşürüyor. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri bana rahmetli babaannemin bir sözünü hatırlattı. Rahmetli bu tür mesnetsiz vaatler için 'Kaval elin yel Allah'ın üfür babam üfür' derdi" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Türkiye'yi İzmir gibi yöneteceğiz" sözleriyle de kendisini yine gülünecek duruma düşürdüğünü vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Diğer illerden İzmir’e gelen tüm vatandaşlarımız İzmir’de tam bir hizmet eksikliğine tanık oluyor. Beklentiler karşılıksız kalıyor. Eğer Türkiye İzmir gibi yönetilecekse 'vah Türkiyemin haline' demek gerekiyor. Allah'tan Kılıçdaroğlu'nun ve CHP’nin Türkiye’yi yönetme ihtimali yok. Kılıçdaroğlu boş söylemleri bırakmalı da 'Biz nerede yanlış yapıyoruz' konusuna kafa yormalı."

Kılıçdaroğlu'nun hükümetin İzmir'e yatırım yapmadığı yönünde açıklamalarda bulunduğuna işaret eden Yıldırım, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Hükümetin İzmir’e yatırım yapmadığını söylemiş. İzmirliler bunun gerçekle örtüşmediğini artık çok iyi biliyor. Sayın Genel Başkan, hemşehrilerimi yanıltmaya yönelik sözleriyle gerçekleri söylemekten kaçmış. Hükümetin İzmir’e 11 yılda yaptığı yatırım ve destek miktarı 24,5 milyar lira. Bunun 5 milyar lirası sadece ulaştırma hizmetlerine yapıldı. Listesi de ortada ve kalem kalem belli. Biz anladığımız işi konuşuruz, işimizi de üst düzey yaparız. Bizim anladığımız iş de hizmet yapmaktır. Bu zamana kadar yatırımları yaparken ayrım yapmadık. 'CHP’li belediyedir, MHP’li belediyedir' demeden ortak projeler ürettik. Hiçbir ilimizde parti ayrımı yapmadık. İzmir’de İZBAN bunun en önemli örneklerindendir. Siz istediğiniz kadar halkı yanıltmaya kalkabilirsiniz ama güneş balçıkla sıvanmaz."

Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun hizmetleri görmek istiyorsa İzmir'de tur atması gerektiğini kaydederek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yatırımları görmek mi istiyorsun? İşte her geldiğinde seni bir baştan öteki uca götüren İzmir Çevreyolu orada, işte senin İzmir'e her geliş ve gidişinde ayak bastığın Adnan Menderes Havalimanı orada, işte dünyanın en büyük 10 limanlarından biri olacak Çandarlı Limanı orada, işte İzmir trafiğinin damarlarını açacak Konak Tüneli orada, işte İZBAN orada. Daha sayılacak birçok yatırımı İzmirli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Siz gerçekleri söylemeyin ama İzmirli hemşehrilerim bunu her gün görüyor, yaşıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir'de yatırım tartışması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı