İZMİR HABERLERİ

İzmir'de taşıma kooperatifleriyle uzlaşma arayışı

AA / Efsun Yılmaz
21.01.2015 - 09:59Son Güncelleme :

- İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına dahil olan 9 ilçeye toplu ulaşım hizmetine ilişkin taslak projeyi taşıma kooperatifleri yöneticilerinin görüşüne sundu

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Efsun Yılmaz

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına dahil olan 9 ilçeye toplu ulaşım hizmetine ilişkin taslak projeyi taşıma kooperatifleri yöneticilerinin görüşüne sundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çeşme, Karaburun, Dikili, Bergama, Kiraz, Kınık, Beydağ, Tire ve Ödemiş’e toplu ulaşım hizmeti verebilmek için taşıma kooperatiflerini toplu ulaşım ağına entegre edecek taslak proje hazırlandı.

Kentteki taşıma kooperatifleri yöneticilerinin davet edildiği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık ve ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek de katılarak projeyi değerlendirdi.

Sektör temsilcilerinin görüşlerini alan Aziz Kocoağlu, hazırladıkları projenin taslak olduğunu, son şeklini ise katılımcı yönetişim anlayışı ve uzlaşıyla alacağını kaydetti.

Yeni bağlanan ilçelerde toplu taşıma işini kooperatiflerle yürütmek istediklerini ifade eden Kocaoğlu, şunları söyledi:

"Şoför esnafı ve aileleriyle birlikte 10 bin kişinin aşı sırtımızda, ona göre karar verip hareket edeceğiz. Hepimiz bu kentliye hizmet etmek için varız. Tahribatla yapılacak işin memlekete faydası yok. Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir zaman ‘ben yaptım, oldu’ mantığını kabul etmedik. Yaptığımız bütün işlerde tarafların görüşlerini aldık. Şimdi de uzlaşıyla bu işi çözüme kavuşturacağız."

Sistemin en kısa zamanda gerçekleştirilmesi için taşıma kooperatifleri temsilcilerinden oluşan bir komisyon oluşturulmasını öneren Kocaoğlu, “Uzlaşıyla doğruyu bulacağız. Bizim görevimiz, denetleme ve danışmanlık. Biz sizin kendi içinizdeki işe karışmayız. Ama sizin de kendi içinizde böyle bir oluşumu kurup acilen çalışmaya başlamanız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda söz alan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ise İzmirliye en iyi ulaşım hizmetini vermek için şoför esnafının üstüne düşeni yapacağını, oluşturacakları çalışma grubuyla konuyu kendi aralarında tartışıp fikir üreteceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de taşıma kooperatifleriyle uzlaşma arayışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de taşıma kooperatifleriyle uzlaşma arayışı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:17
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:37
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı