İZMİR HABERLERİ

İzmir'de sokak gösterisi ile kutlandı

DHA
27.03.2017 - 17:37Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de Tiyatro Günü, kentin en işlek yeri Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde kostümlü gösteri ile kutlandı. Sokak gösterisi büyük ilgi gördü.İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Devlet Tiyatroları, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Konak Belediyesi ve Tiyatro Platformu işbirliği ile düzenlenen 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri, renkli görüntülüre sahne oldu.

Alsancak Türk Saylan Kültür Merkezi önünde toplanan kalabalık, tiyatro gruplarının sokakta yaptığı tiyatro gösterilerini ilgiyle izledi. Çocuklar, hayvan kostümlü gösterileri sevinçle alkışladı. Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında 4’ü çocuk oyunu olmak üzere toplam 10 oyunun farklı salonlarda sergileneceği etkinliklerde Muhsin Ertuğrul Emek Ödülü ile Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması ödülleri dağıtılacak. Muhsin Ertuğrul Emek Ödülü’nü bu yıl ünlü sanatçı Timur Selçuk alacak. İzmirliler İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun “Köşe Yazıları" isimli oyununu ücretsiz izleyebilecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Sahne Tasarımı öğrencilerinin “35.Dekor Maket Eskiz Sergisi" ise İzmir Sanat’ta 27 Mart ile 7 Nisan tarihleri arasında sergilenecek.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de sokak gösterisi ile kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de sokak gösterisi ile kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı