Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de şehit polis toprağa verildi

  Hürriyet Haber
  12 Ekim 2005 - 15:41Son Güncelleme : 12 Ekim 2005 - 15:41

  İzmir'in Bornova İlçesi'nde, dün, ekiplerin “dur” ihtarına uymayan çalıntı otomobilin çarpması sonucu şehit olan polis memuru Kurtuluş Karabacak'ın (36) cenazesi, törenle toprağa verildi.

  Şehit polis Karabacak için, görev yaptığı Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.
  Törene katılan Vali Oğuz Kağan Köksal ile İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, şehit polisin eşi Meryem Karabacak ve annesi Melahat Karabacak'a başsağlığı diledi.

  Sürekli gözyaşı döken ve ayakta duramadığı görülen şehit polisin eşi Meryem Karabacak'ı, tören boyunca kadın polisler teselli etmeye çalıştı.

  Eşinin cenazesinin yanına giden Meryem Karabacak ile anne Karabacak, tabuta sarılarak uzun süre öptü.
  Törene, Karabacak'ın ölümüne neden olan çalıntı otomobilin sürücüsü Emin Yabanlı'nın yakalanması sırasında kolu kırılan polis memuru Cüneyt Çakmak da katıldı. Kolu alçılı Çakmak, sürekli gözyaşı döktü.

  “POLİSLİK FEDAKARLIK GEREKTİRİR”

  Törende konuşan Vali Köksal, polisliğin fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu, gerektiğinde canlarını bile ortaya koyduklarını söyledi.

  Polislerin şehit olabilmenin bilinci ile mesleğe başladıklarını ifade eden Köksal, “Bir Kurtuluş gider, bir Kurtuluş gelir. Bu güzel memleketi hiçbir suçluya, kanunsuza bırakmak niyetinde değiliz. Türk polisi her zaman mazlumların sığınacağı bir liman olacaktır” dedi.

  İzmir Emniyet Müdürü Tataş ise Karabacak'ın, görevinin başında şehit olduğunu belirtti, “Polislik, onurla, gururla ve fedakarlıkla yapılan bir meslektir” diye konuştu.

  Karabacak'ın cenazesi, Fidanlık Camii'nde kılınan namazın ardından Işıkkent Polis Şehitliği'ne defnedildi.
  Törene, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman, Ege Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Aydın İnağ, 57. Topçu Tugayı Komutanı Tuğgeneral Vahit Kubilay, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şükrü Dinçol, MİT İzmir Bölge Başkanı Bülent Akhun, siyasi parti temsilcileri, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  İzmir'in Bornova İlçesi'nde çalıntı olan 35 KKE 48 plakalı otomobil, polis ekiplerinin “dur” ihtarına uymamış, yola kurulan barikatın yanındaki polis memuru Karabacak'a çarparak ölümüne neden olmuştu.
  Çalıntı otomobili terk ederek kaçmaya çalışan sahte kimlikli Emin Yamanlı, kendisini yakalamak isteyen polislere kurusıkı tabanca doğrultunca vurularak yakalanmış, kaldırıldığı hastanede de ölmüştü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı