Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de Lübnan ve Filistin'e destek mitingi

  A.A.
  13 Ağustos 2006 - 20:10Son Güncelleme : 13 Ağustos 2006 - 20:10

  Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, BM'nin Orta Doğu'da süren çatışmalarda ateşkes kararı almasının hiçbir işe yaramayacağını savundu.

  Kutan, Saadet Partisi tarafından Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen ”Lübnan ve Filistin'e Destek Mitingi”nde ABD Başkanı George Bush ve İngiltere Başbakanı Tony Blair'in bir din savaşı başlattığını savundu.
  Son günlerde “yeni bir 11 Eylül” diye ortaya atılan, uçakların bombalanacağı haberlerine İngiliz gazetecilerin de inanmadığını ifade eden Kutan, bu davranışlarla İngiltere ve ABD'nin tüm dünyayı kendilerine düşman ettiğini öne sürdü.
  “Lübnan'da vatanını savunanları terörist değil, kahraman olarak gördüklerini” belirten Kutan, AK Parti hükümetinin ABD ve İsrail'e doğrudan veya dolaylı olarak destek verdiğini iddia etti.
  “Orta Doğu'da yeni bir oyunun oynandığını” söyleyen Kutan, ”Şimdi ateşkes kararı alındığını söylüyorlar. BM'nin aldığı ateşkes kararı hiçbir işe yaramaz. İsrail, BM gözlemcilerini öldürdü, seslerini çıkaramadılar. Bu ortadayken alınan karar yarasa yarasa İsrail'in çıkarlarına yarar” dedi.
  Kutan, Türkiye'nin bölgede oluşturulması planlanan güce katılımının halk tarafından önleneceğine inandığını da söyledi.
  Mitinge telefonla bağlanan Necmettin Erbakan da kısa bir konuşma yaptı.
  İsrail ve ABD aleyhine sloganların atıldığı mitingde HAMAS'ın kurucusu Şeyh Ahmet Yasin'in resimleri açıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı