Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de korsan gösteri yapan gruba yönelik operasyon

  A.A
  09 Mayıs 2011 - 16:27Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 16:27

  İzmir'in Menemen ilçesi Asarlık beldesinde terör örgütü lehine korsan gösteri düzenleyip, polise taş, molotofkokteyli ve havai fişek attıkları, kamu mallarına zarar verdikleri ileri sürülen kişilere yönelik yapılan çalışmada, 6'sı çocuk 9 kişi gözaltına alındı.

  İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Asarlık'ta terör örgütü PKK lehine düzenlenen gösterilerle ilgili başlattığı çalışmada, gösterilere katılanlardan bazılarını tespit etti. Ekipler, belirlenen 6'sı 18 yaşın altında toplam 9 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

  Zanlıların, terör örgütü lehine korsan gösteri düzenledikleri, polise taş, molotofkokteyli ve havai fişek attıkları, araç yakma, kamu mallarına zarar verme gibi eylemlere katıldıkları bildirildi.

  Zanlılardan birinin Manisa'dan Asarlık'a gelerek korsan gösterilere katıldığı ve daha sonra tekrar Manisa'ya döndüğü tespit edildi. Gözaltına alınan 18 yaşın altındaki 6 kişinin Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiği, diğer 3 kişinin ise sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı