Ege Haberleri

  İzmir'de Kobani arbedesi: 36 gözaltı

  Hürriyet Haber
  23.09.2015 - 15:54 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Kobani’de ölen Aziz Güler için yapılan basın açıklamasına polis müdahale etti. Aralarında HDP milletvekili adayı Semra Uzunok’un da bulunduğu 36 kişi gözaltına alındı.

  İzmirde Kobani arbedesi: 36 gözaltı

  Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) adına Kobani’de IŞİD üyeleriyle silahlı çatışmaya giren İzmirli Aziz Güler yaşamını yitirdi. Güler adına Birleşik Devrim Partisi öncülüğünde basın açıklaması yapıldı.

  İzmirde Kobani arbedesi: 36 gözaltı

  Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yapılan kısa açıklamanın ardından üç saat süreyle bekleneceği ardından da basın açıklamasının yapılacağı duyuruldu. Ancak polis, açıklamanın yapıldığını, bu nedenle de grubun dağılmasını istedi. Grup üyelerinin bunu kabul etmemesi üzerine polisin müdahalesi başladı.

  İzmirde Kobani arbedesi: 36 gözaltı

  MİLLETVEKİLİ ADAYI DA GÖZALTINA ALINDI

  Polis kendilerine direnmeye çalışan 14’ü kadın 36 kişiyi gözaltına aldı. HDP İzmir 1’inci Bölge 4’üncü sıra milletvekili adayı Semra Uzunok, HDP il yöneticisi Hacey Yılmaz ile Konak Belediyesi Kültür Müdürlüğü Koordinatörü Orçun Masatçı da gözaltına alındı. Gözaltındaki kişilerin, sağlık kontrolünden geçtikten sonra Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüleceği belirtildi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı