İZMİR HABERLERİ

İzmir'de 'iyilik ormanı' kuruluyor

DHA
04.05.2017 - 11:07Son Güncelleme :

YAŞAR Üniversitesinin organizasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 'İzmir'de iyilik var' sloganıyla bir araya gelen 58 sivil toplum kuruluşu, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle 'İzmir'de İyilik Var Ormanı' kurmak için Tire Dereliköy mevkiinde ilk fidanları dikti. İlk etapta 4 bin fidanın toprakla buluştu.

DHA

 

'İzmir'de iyilik var' sloganıyla yola çıkan Yaşar Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve 58 dernekten oluşan İzmir Sivil Toplum Ağı, geçen 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü'nde, herkesi, bir sebep ya da karşılık beklemeden iyilik yapmaya davet etti. Gün geçtikçe büyüyen ve daha fazla kişiye ulaşan 'İzmir'de iyilik var' hareketi, bu bilinci gelecek nesillere taşımak için Ege Orman Vakfı ile 'İzmir'de İyilik Var Ormanı' kurmak için işbirliği yaptı.

İLK FİDANLAR DİKİLDİ

Tire Dereli ağaçlandırma alanında gerçekleşen fidan dikim törenine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gönüllüler, Yaşar Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri ile Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol katıldı. Katılımcılar, ilk etapta 4 bin fidanı toprakla buluşturdu.

BAĞIŞLARLA BÜYÜYECEK

Bağışlarla daha da büyümesi hedeflenen bu orman ile iyiliğin gelecek nesillere de aktarılmasını istediklerini belirten Yaşar Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Programı Koordinatörü Kevser Çimenli, "İzmir'de İyilik Var kampanyasının devamı olarak oluşturulan İzmir'de İyilik Var Ormanı'nda 300'den fazla Yaşar Üniversitesi öğrencisi çalıştı. Her öğrenci, karbon ayak izini sıfırlamak için minimum 10 fidan bağışı hedefledi ve bu hedefi de aştı. Kendi ailelerinin ve çevrelerinin yanı sıra tanıdıklarını, mahallenin bakkalını bile fidan dikimi konusunda bilgilendirip bu ormana bağış yapmalarına vesile oldular. Bu anlamda 300 öğrenci aracılığıyla, binden fazla kişinin, fidan dikimi konusunda farkındalığı sağlanmış oldu. Ege Orman Vakfı ile yapılan bu işbirliğinde dikilen fidanlar İzmir'de gönüllü çalışmalar yapan kurumların gönüllülerine ithaf edildi" dedi.

DOĞAYA İYİLİK

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ise Tire-Dereliköy ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, "İzmir'de iyilik var, çok önemli bir proje. Öğrencilerimiz burada ağaç ve orman konusunda bir sosyal sorumluluk projesinde neler yapılabilir onları projelendirdi. Bizzat fidan bağışlayarak bu etkinliğe katıldılar veya çevrelerini etkileyerek farkındalık yarattılar. Dolayısıyla sizler bugün burada doğaya bir iyilik yaptınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de 'iyilik ormanı' kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de 'iyilik ormanı' kuruluyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı