Gündem Haberleri

  İzmir'de hırsızlık şebekesine büyük operasyon

  A.A
  07.05.2010 - 13:03 | Son Güncelleme:

  İzmir'de hırsızlık şebekesine yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

  İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin 3 gün önce gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan 9 zanlının sorgulamasının ardından çalınan gıda, temizlik ve ev eşyasını satın aldığı belirlenen iş yeri sahibi S.Y. de gözaltına alındı.

  Şebeke elemanlarının çaldığı 12 kamyon kamyonet ve 5 otomobil ile gıda, temizlik ve ev eşyası Atatürk Stadı önünde sergilendi. Basın mensuplarının da görüntü aldığı ele geçirilen malların toplam değerinin 350 bin lira olduğu kaydedildi.

  Çalınan mallar sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

  Ankara, Manisa ve İzmir'de hırsızlık yaptıkları tespit edilen şebeke elemanlarının polisin teknik takibine takılmamak için hırsızlıklarla ilgili kendi aralarında telefonla şifreli görüştükleri öğrenildi.

  Çalınan kamyonunu ve eşyasını teslim alan Gıda Çarşısı esnafı Ender Öztürk, polise teşekkür etti. Kamyonun, üzerindeki gıda maddaleriyle 3 gün önce çalındığını belirten Öztürk, “Kamyonum 3-4 saat sonra polis tarafından bulundu. Başarılı çalışmalarından dolayı polise minnettarım” dedi.

  Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan E.D. (33), D.V.(43), A.B.(24), Ş.D. (44), E.Ö. (41), H.Ü. (32), S.S.Ö. (40), S.K. (47), M.S. (30) ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen iş yeri sahibi S.Y. (38) adliyeye sevk edildi.

  İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri 3 gün önce düzenlediği operasyonda İzmir, Ankara ve Manisa'da hırsızlık yapan şebekenin 9 üyesi yakalamıştı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı