İSTANBUL HABERLERİ

İzmir'de eğitim fuarı başlıyor

DHA
29.03.2017 - 09:43Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL, (DHA) Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) yaklaşırken öğrencilere yol göstermeyi hedefleyen Educaturk Eğitim Fuarı İzmir'de başlıyor. 30-31 Mart tarihinde düzenlenecek fuarda birçok eğitimci ve akademisyen yer alacak.

Maltepe Üniversitesi olarak fuarda yer alacaklarını belirten Maltepe Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörü Utku Şentürk bu seneki sınavın zor olduğunun anlaşıldığını belirtti ve şunları söyledi:

"Sınav soruları zor olduğuna göre sınav sonuçları da karşımıza buna paralel bir sonuç çıkaracaktır. Yani beklediğimizden daha iyi ya da daha kötü bir sınav sonucu ile karşılaşabiliriz. Fakat biz bugün başka bir konu üzerinde duracağız. Bugün bizi YGS sonucu değil, LYS hazırlıkları ilgilendirmeli. Çünkü YGS artıları ve eksileri ile geride kaldı. Artık önümüze bakmamız lazım. Önümüze bakarken hatalarımızı görmeli ama hatalarımıza takılmamalıyız. Önümüzde iki aydan daha uzun bir süre var. Bu iki aylık süreyi iyi değerlendirebilirsek tüm olumsuzlukları lehimize çevirebiliriz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden İzmir'de eğitim fuarı başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de eğitim fuarı başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı