Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de dolandırıcılık şebekesi çökertildi: 14 gözaltı

  A.A
  24.08.2006 - 12:44 | Son Güncelleme: 24.08.2006 - 12:44

  İstanbul, İzmir, Antalya ve Balıkesir'de çaldıkları otomobilleri sahte belgelerle sattıkları ve kredi kartı dolandırıcılığı yaptıkları iddia edilen şebekenin 14 üyesi yakalandı.

  İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çalıntı otomobilleri sahte belgeler düzenleyerek sattıkları belirlenen şebeke elemanlarını takibe aldı. Yapılan istihbarat çalışması ve teknik takibin ardından İzmir, Antalya ve Balıkesir'de tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

  Operasyonlarda şebekenin elebaşı olduğu iddia edilen Ş.S. ile E.D, U.K, V.O, A.S, A.K, B.Ö, H.T, H.G, A.S, Z.Ç. B.A. A.Ö. ve H.T. yakalandı.

  ŞEBEKE ELEMANLARI BÖLÜMLERE AYRILMIŞ

  Gözaltına alınanların İstanbul, İzmir, Antalya ve Balıkesir'de çaldıkları otomobilleri sahte tescil belgesi ve plakadüzenleyerek sattıkları, bazı hasarlı otomobillerin motor şase numaralarını çalıntı araçların motorlarına kazıyarak değiştirdikleri ifade edildi. Bu kişilerin kredi kartı dolandırıcılığı yaptıkları da tespit edildi.

  Şebeke elemanlarının kendi aralarında görev bölümü yaptığı, oto hırsızları, sahte evrakçılar, çalıntı araçları pazarlayanlar, kredi kartı organizasyonunu yapanlar olarak gruplara ayrıldıkları belirtildi.

  Zanlıların gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 18 çalıntı araç, sahte evrak tanziminde kullanılan belgeler, printer cihazı, 9 oto teybi, 1 tabanca, kredi kartı sahteciliğinde kullanılan bilgisayar bulundu.

  Aramalarda ayrıca 2 kamyonetin çalındığı sırada kasasında bulunan ve şebeke elemanları tarafından el konulan 45 bin YTL değerinde bira, 15 YTL değerinde ayakkabı, bin YTL değerinde ketçap, mayonez ve şalgam suyu elegeçirildi.
  Şebeke elemanlarının İzmir'de 22 ayrı ev ve otomobil hırsızlığını gerçekleştirdiklerinin belirlendiği öğrenildi.

  Zanlıların, işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı