Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de doğa koruma semineri

  Hürriyet Haber
  13 Temmuz 2007 - 17:42Son Güncelleme : 13 Temmuz 2007 - 18:42

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi, İzmir'in Buca ilçesindeki Atatürk Spor ve İzcilik Okulu'nda “İzci Liderleri Doğa Koruma Semineri” düzenledi.

  Seminere, Okul Müdürü Tülay Doğanay'ın önderliğinde Trabzon, Bursa, Diyarbakır, Kahramanmaraş, İstanbul, Ankara, Amasya, Adana, Antalya, Eskişehir, Kocaeli, Samsun, Bartın, Manisa, Balıkesir, Burdur, İzmir'den 49 izci lideri katıldı.

  Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Ayvaz, kursiyerlere “Su ve Hava Kirliliği” konulu bir sunum yaptı.

  Ayvaz, suyun önemi, dünyada su dağılımı, su kirliliği ve israfın önlenmesi için dünyada yapılanlarla yapılması gerekenler, havanın önemi ve hava kirliliğinin etkileri konusunda bilgi verdi.

  Ege Orman Vakfı (EOV) Genel Müdürü Metin Gençol da kursiyerlere Vakfın çalışmaları ve orman yangınları hakkında bilgi verdi.

  Son dönemde çıkan orman yangınları ve geçen yıllarda çıkan büyük orman yangınlarından örnekler veren Gençol, yangınların çıkış sebepleri ve söndürme yöntemleri üzerinde durdu.

  Seminere eski Devlet Bakanı Işılay Saygın da katılarak kursiyerlere başarı dileklerini iletti.
  seminer sonunda kursiyerler, Ege Orman Vakfı-İzmir Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa oluşturulan, Dikili ilçesindeki ağaçlandırma sahasına fidan bağışında bulundular.

  Gençol, Türkiye'nin dört bir yanından gelen izci liderlerinin yaptıkları anlamlı bağıştan dolayı teşekkür etti.
  Doğa Koruma Semineri farklı etkinlik ve gezilerle 15 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı