Ege Haberleri

EGE

  İzmir'de CHP zirvesi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  21.09.2013 - 01:49 | Son Güncelleme: 20.09.2013 - 14:24

  Ergin, "Birbirimize düşmemizi bekliyorlar."


  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, 14 ilçenin belediye meclis üyesi kadın aday adaylarıyla toplantı yaptı. Engin, AK Parti'nin CHP'lilerin birbirlerine düşmesini beklediğini öne sürerek, bu beklentinin boşa çıkacağını ifade etti. Engin, “Ne İzmir eski İzmir ne de CHP eski CHP. Buna asla ve asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Kemalpaşa, Çiğli, Dikili, Bergama, Karşıyaka, Konak, Balçova, Selçuk, Seferihisar, Güzelbahçe, Narlıdere, Karuburun, Urla, Foça'dan belediye meclis üyesi aday adayı olan kadınlarla biraraya geldi. Engin, AKP'nin 2009'daki İl Genel Meclisi oyunun yüzde 29 olduğunu hatırlatarak, “ Beş yılda bu kentte ne oldu. Tarım fiyatları arttı. İzmir'de ne var ne yok sattılar. Şimdi yüzde 29 oy alabilirler mi? Alamayacaklarını kendileri de çok iyi biliyor. Peki ne bekliyorlar? ‘CHP'liler birbirine düşer. Bu filmi daha önce seyretmiştik' diyorlar. Sadece Bayındır'da belediyeleri var. Orada ne olmuştu? Büyükşehir Belediye Başkan adayımız 10 bin, ilçedeki adayımız ise 4 bin oy aldı. Partisine ihanet eden, sözünde durmayan 6 bin CHP'li oyunu ya AKP ya da MHP'ye verdi. AKP Bayındır'da olduğu gibi diğer ilçelerde de bunun olabileceğini var sayıyor. Ne İzmir eski İzmir ne de CHP eski CHP. Buna asla ve asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

  “DEĞİŞECEK BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞARISIZ ANLAMINA GELMEZ”
  İl Başkanı Engin, AK Parti'nin “CHP'liler bu kenti iyi yönetemiyor” diyerek, propaganda yaptıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:
  “AKP'liler ‘İzmirli belediyeler bu işi beceremedi. CHP'liler yapamadı. CHP'liler kenti yönetemiyor. İzmir köye dönüştü' iddiasında bulunuyorlar. Bu kentin eksikleri varsa 70 yıldan beri var. 10 yıldan beri İzmir Türkiye'deki toplam çevre yatırımlarının yüzde 25'ini gerçekleştirdi. Bunu bilip övünmemiz lazım. İzmirli ilçe belediyelerimizin hepsiyle gurur duyuyoruz. Belediye başkanlarının tamamına sahip çıkmalıyız. Yeni dönemde bazı arkadaşlarımız değişebilir. Değişim sözcüğünden de korkmamamız lazım. Değişecek olan belediye başkanlarımız başarısız anlamına gelmez. Her zaman iyinin daha iyi CHP'de vardır. İzmir her zaman daha iyisini hak ediyor. Yoldaşça, kardeşçe bu yolda birlikte yürüyeceğiz”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı