« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzmir'de birinci Sofuoğlu

2009 Dünya Supersport Şampiyonası'nı 3. sırada tamamlayan Kenan Sofuoğlu, İzmir'de düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası 7. ayak yarışlarındaki TMF Kupası'nda birinci oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Pınarbaşı'ndaki Autodroom Yarış Pisti'nde düzenlenen ve 14 sporcunun start aldığı yarışa birinci sırada başlayan Sofuoğlu, ilk turda 3. sıraya düştü. 5. turda liderliği tekrar ele geçiren Sofuoğlu, 7. turda Barış Tok'a geçildi. Rakibinin 9. turda düşerek yarışı bırakmasının ardından tekrar birinci sıraya yükselen Kenan Sofuoğlu, yarışın sonuna kadar bu üstünlüğünü korudu.

Kenan Sofuoğlu'nun birinci olduğu yarışta, Tolga Uprak ikinci, Emrah Kurdoğlu da üçüncü oldu.

TMF Kupası startından önce pistte, “Türkiye Motosiklet Pist Yarışçıları” adına üzerinde “Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Özak, İstanbul'da yarışmak istiyoruz” yazan bir pankart açıldı.

Öte yandan İzmir'deki yarışlara katılan Kenan Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de motor sporlarına olan ilginin her geçen gün arttığını, federasyonun da destekleriyle çok kaliteli sporcuların yetiştiğini kaydetti.

Avrupa'da daha başarılı sonuçlar almak için daha kaliteli pistlere ihtiyaçlarının olduğunu belirten Sofuoğlu, “Daha başarılı sonuçlar elde etmek için İstanbul Park'ın da kullanımımıza açılmasını istiyoruz. Bu konuda önümüzdeki hafta Ankara'da bazı girişimlerimiz olacak” diye konuştu.

2009'da kendisi için zor başlayan Dünya Supersport Şampiyonası'nı 3. sırada tamamladığını hatırlatan Sofuoğlu, artık amacının 2010 Şampiyonası olduğunu ifade etti.

Sofuoğlu, bir soru üzerine 2009 yılında Diyanetspor'a destek vermek amacıyla bu kulüp adına yarıştığını, 2010 yılında hangi takım adına yarışacağının henüz belli olmadığını bildirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz