İZMİR HABERLERİ

İzmirde anne ve babaların gurur günü

DHA
11.05.2018 - 16:49Son Güncelleme :
DHA

İZMİR İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Taçlanan Başarılar' gala töreni, Sabancı Kültür Merkezi'nde yapıldı.

11 ayrı dalda her tür ve dereceden okullarda öğrenim gören, uluslararası alanda başarı kazanmış öğrencilerin ödüllendirildiği 'Taçlanan Başarılar' gala töreninde anne babaların gurur ve mutluluğu birlikte yaşadı. Su sporları, artistik buz pateni, yelken, yüzme, engelli yüzme, dyned, bale, dans, jimnastik, matematik, TÜBİTAK, Uzakdoğu sporları, piyano, resim, mangala, eskrim, satranç, piyano gibi dünya çapında pek çok başarıya imza atan öğrencilerin heyecanı da görülmeye değerdi.

Yoğun katılımla gerçekleşen programda, öğrenciler ödüllerini Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Ömer Yahşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ve ilçe milli eğitim müdürlerinin elinden aldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi yaptığı konuşmada, "Birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak yıl boyunca yaptığımız özverili çalışmaların olumlu neticelerini almanın mutluluğu ile yeniden bir aradayız. Büyük başarılar kalpten gelir. Müthiş bir adanmışlık yoksa muhteşem bir başarı da yoktur. Büyük insanların hayat hikâyelerini okurken ilk zaferlerini kendilerine karşı kazandıklarını görmüşüzdür. İzmir'in öğrencileri gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda birçok başarıyla ilimizi temsil ettiler. Bugün burada, uluslararası başarılarıyla göğsümüzü kabartan, bu toprakların sesini tüm dünyaya duyuran öğrencilerimizi bir araya getirdik. Güzel ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil eden gençlerimiz pek çok alanda gösterdikleri başarılarla bizleri gururlandırdılar. Öğretmenlerimizin usta ellerinde işlenen, taze ruhlar bedensel ve zihinsel anlamda gelişip büyürken ruhen huzurlu, fikren güçlü nesiller olacaktır. Bu başarılarda payı olan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Sizlerin kendini geliştirme ve hep daha iyisini yapma arzunuz oldukça bu mukaddes vatanı muasır medeniyetlerden ileriye taşıyacağız. Yine bu başarıların gizli kahramanları olan velilerimize de teşekkür ediyoruz. Evlatlarını destekleyen onların moral motivasyon kaynağı olan anne babaları da buradan tebrik etmek isterim" dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül de, "Bu vatanın evlatları, dünyadaki yaşıtları ile her alanda rahatça rekabet edebilecek potansiyele sahiptir. Hiçbir zaman bundan şüphe etmedik. Marifet iltifata tabidir. Biliyoruz ki tüm varlığını kendi gayesine adayabilen insanın iradesine karşı hiçbir güç direnemez. Öğrendiklerinden ilham alan ve ilimle hemhal olan öğrencilerimiz, başarıları ile geleceği fethedecektir. Bu güzel ülkenin hikâyesini birlikte yazacağız. Bereketli kutsal vatan toprağının gönül ikliminde yetişen yavrularımız, bizlerin bu azmini boşa çıkarmayacaktır" diyerek bu gurur tablosunun hep daha iyiye giden yolda motive edici olduğunu kaydetti.

Törende, Mutfak Günleri Festivali'nden Türk kültürünü yansıtan yemekleri dünyaya tanıtan ve gastronomi alanında dünya çapında dereceler elde eden mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileri salondan büyük alkış aldı. Toplumda iyilik iklimi oluşturulması, sevgi ve hoşgörü zemininde öğrencilere bu değerlerin kazandırılması adına İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'İyilik Gönüllüleri Projesi'nde yer alarak iyilik yapmanın getirdiği güzel duyguları idrak eden öğrencilerin bu manevi başarısı da gecede taçlandırıldı.

Yaşlı komşusunun market alışverişini yapmaktan şeker hastası teyzenin perhiz yemeğini götürmeye, sokak hayvanlarına yardımdan küçülen kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya kadar kapsamlı şekilde ilerleyen ve herkese örnek olması gereken çalışmalara imza atan öğrencilerin başlattığı iyilik hareketi de herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Programda piyano dalında dünya ikinciliğini elde eden Konak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'ndan minik piyanist Yaren Özkaya'nın piyano dinletisi dinleyenleri büyüledi.

Bitlis yöresi halk oyunları ve zeybek gösterisinin yer aldığı programda liseler arası Türk Halk Müziği Yarışması'nda birinci olan Kemalpaşa Yamantürk Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Durmuşcan Sulu ve Bornova Özel İzmir Anadolu Lisesi öğrencisi Nilüfer Sena Sarıaslan'ın seslendirdiği türküler izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmirde anne ve babaların gurur günü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı