Ege Haberleri

  İzmir'de Ali İsmail Korkmaz protestosu

  Tufan HAMARAT/ İZMİR, (DHA)
  22.01.2015 - 10:02 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Ali İsmail Korkmaz davasının ardından verilen kararını protesto için toplanan grup, yürüyerek 1. Kordon’a çıkmak isteyince polis izin vermedi. Polis ve göstericiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Grup yönünü Kıbrıs Şehitleri’ne çevirip bir süre slogan atarak yürüdü, ardından da saygı duruşunda bulunup dağıldı.

  İzmirde Ali İsmail Korkmaz protestosu

  Gezi olayları sırasında çıkan olaylarda Ali İsmail Korkmaz’ın hayatını kaybetmesiyle ilgili bugün açıklanan kararın ardından İzmir’deki bazı sivil toplum kuruluşları kararı protesto etti. Alsancak Semti’ndeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup, sloganlar atarak 1. Kordon’a yürümek istedi, ancak TOMA ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler grubun yürüyüş yapmasına izin verdi.

  İzmirde Ali İsmail Korkmaz protestosu

  Bir süre burada oturma eylemi yapan grup, davada açıklanan kararda verilen cezaları az bulduklarını dile getirdi. Polis ve göstericiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Daha sonra yönünü Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne çeviren grup, bir süre slogan atarak burada yürüyüş yaptı. Gezi olaylarında hayatlarını kaybedenler anısında saygı duruşunda bulunan eylemciler daha sonra dağıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı