İZMİR HABERLERİ

İzmir'de 6 katlı oteldeki yangında can pazarı (6)

DHA
07.03.2018 - 17:49Son Güncelleme :
İzmirde 6 katlı oteldeki yangında can pazarı (6)
DHA

KUSUR OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILIYOR
Otelin dış cephesinin kısa sürede alev alması ve yangında binanın dış cephesinin büyük hasar görmesi dikkat çekti. 'Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik'in 27. maddesinde binaların dış cephelerinde yanmaz malzeme kullanılması gerektiği belirtilirken, bu konuda otelin kusurunun olup olmadığı ise yapılacak çalışma sonrasında netlik kazanacak.
'BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK'
MADDE 27- (1) Dış cephelerin, yüksek binalarda yanmaz malzemeden ve diğer binalarda ise, en az zor alevlenici malzemeden olması gerekir. Cephe elemanları ile alevlerin geçebileceği boşlukları bulunmayan döşemelerin kesiştiği yerler, alevlerin komşu katlara atlamasını engelleyecek şekilde döşeme yangın dayanımını sağlayacak süre kadar yalıtılır.

Mehmet CANDAN/İZMİR, (DHA)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir'de 6 katlı oteldeki yangında can pazarı (6) haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı