İZMİR HABERLERİ

İzmir'de 4 sergi ile 4 farklı tat

DHA
10.09.2016 - 10:44 |Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, ünlü fotoğraf sanatçısı Yusuf Tuvi ve ressam Canip Taşkıran'ın eserlerinden oluşan seçkin sergilerle eylül ayında İzmirli sanatseverleri ağırlayacak. Büyükşehir ayrıca, kente göçle gelen dezavantajlı çocukların kendi dünyalarını anlattıkları fotoğraf ve kukla sergisi ile Alevi ritüellerini yansıtan bir sergiyi de beğeniye sunacak.
Her ay renkli kültürel etkinliklere evsahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, eylül ayında sanat tutkunlarını 4 farklı sergiyle buluşturacak. Ayın ilk sergisi, kente göçle gelen dezavantajlı çocukların çektikleri fotoğraflar ile yaptıkları kuklaların görücüye çıktığı eğlenceli bir çalışma. İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde İzmir Alman Kültür Derneği, İzmir Uluslararası Kukla Günleri, İzmir Tarih Tasarım Atölyesi ve Sığınmacı Göçmen Dayanışma Derneği işbirliğinde, "Öykümü Kuklamla, Karelerle Anlatıyorum" projesine katılan 7-12 yaş arasındaki çocukların üç haftalık atölye çalışmaları sonucunda hazırladıkları eserler, 13 Eylül'e kadar Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde görülebilir.
VİZÖRDEN BİR YAŞAM
Ünlü sanatçı Canip Taşkıran'ın eserlerinden oluşan resim sergisi ise, 21 Eylül 2016'da Çetin Emeç Sanat Galerisi'nde saat 18.00'den itibaren sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sanatçının, suyuboya tekniğiyle yaptığı eserlerden oluşan sergi 30 Eylül'e kadar görülebilir.
Türkiye'nin önde gelen fotoğraf sanatçılarından olan Yusuf Tuvi'nin seçkin eserlerinden oluşan 'Vizörden Bir Yaşam Serüveni' başlıklı retrospektif sergisi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde 30 Eylül 2016'da saat 18.30'da açılacak. Ulusal ve uluslararası çapta ödülleri bulunan İzmirli fotoğraf sanatçısı Tuvi'nin sergisinde, sanatçının fotoğraf çekmeye başladığı yıllardan bugüne hayatının farklı dönemlerine ait çalışmalar yer alacak. Bu önemli sergi, 24 Ekim'e kadar sanatseverleri ağırlayacak. Tuvi'nin, Birol Üzmez ile birlikte gerçekleştirdiği “Basmane Oteller Sokağı" adlı belgesel fotoğraf çalışması, 2012 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından "Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma" dalında katkı ödülüne layık görülmüştü.
Eylül ayının bir diğer etkinliği de fotoğraf sanatçısı Özgen Özgül'ün 'Alevi Ritüelleri' başlıklı fotoğraf sergisi. Anadolu'daki kültür mozaiğimizin zenginliğini gözler önüne seren sergi, 19-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde gezilebilecek. Aynı sergi, 26 Eylül- 2 Ekim 2016 tarihleri arasında da İzmir Sanat'ta sanatseverlerle buluşacak.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de 4 sergi ile 4 farklı tat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2016 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de 4 sergi ile 4 farklı tat haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:50
 • Güneş
  08:14
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı