Ege Haberleri

  İzmir'de 30 Ağustos coşkusu

  Taylan YILDIRIM/ İZMİR (DHA)
  30.08.2014 - 13:57 | Son Güncelleme:

  BÜYÜK taarruzun ardından kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92'nci yıldönümü, İzmir'de coşkuyla kutlandı. Vatandaşlar, askerlerin geçit töreni sırasında, alkışlarla sevgi gösterilerinde bulundu.

  30 Ağustos Zafer Bayram'ı kutlamaları, İzmir'de saat 09.30'da, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Ardından Vali Mustafa Toprak makamında tebrikleri kabul etti. Resmi kutlamaların adresi bir kez daha Cumhuriyet Meydanı oldu. Vali Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, askeri araç üzerinde vatandaşların bayramını kutladı. Karma askeri bandonun yerini alması ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına Albay Ziya Yaradanakul'un, konuşmasıyla geçit töreni başladı.

  İzmirde 30 Ağustos coşkusu

  ASKERLERE SEVGİ SELİ

  Geçit töreninde özellikle askerlerin yürüyüşü sırasında vatandaşlar, alkışlarla onlara sevgi gösterilerinde bulundu. Ellerindeki Türk bayraklarını sallayan izleyiciler, bu sırada bol bol da fotoğraf çekti. Askerlerin ve askeri araçların geçişi sırasında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı helikopter ile uçaklarla tören alanının üzerinden geçti.

  İzmirde 30 Ağustos coşkusu

  MENDİ'YE MALATYALI İLGİSİ

  Geçit töreninin tamamlanmasıyla vatandaşlar, protokol tribününün bulunruğu alana gitti. Burada Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yanı sıra törene katılan protokol üyeleri ve siyasilerle de hatıra fotoğrafları çektirdi. Bu sırada en büyük sürpriz ise, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi'ye oldu. İzmir Fuarı'nın onur konuğu olan illerinden Malatya'dan gelen ilçe belediye başkanları, kısa süre öncesine kadar 2'nci Ordu Komutanlığı yapan Orgeneral Galip Mendi'yi, tören alanında tebrik etti. Ordu komutanlığının merkezi Malatya olduğu için sık sık biraraya geldiği belediye başkanlarını karşısında gören Galip Mendi ile eşi de, bir süre sohbet etti.

  İzmirde 30 Ağustos coşkusu

  ASKERİ BANDO KONSER VERECEK

  Bunun yanı sıra akşamda, Ege Ordu komutanlığı, Güney Deniz Saha Komutanlığı ile Hava Eğitim Komutanlığı bandoları da, Karşıyaka ile Konak ilçelerinde, halka açık konserler verecek. Vali mustafa Toprak da yine akşam 30 Ağustos resepsiyonu düzenleyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı