Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir'de 29 kişiye Twitter gözaltısı

  DHA
  05 Haziran 2013 - 03:52Son Güncelleme : 05 Haziran 2013 - 13:06

  İzmir'de sosyal medya üzerinden halkı isyana teşvik ettikleri ve propaganda yaptıkları ileri sürülen kişilere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınanların sayısı 29'a çıktı. 9 kişinin de arandığı kaydedildi.

  Yapılan operasyonun ardından CHP İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Sevda Erdan Kılıç, partililer ve gözaltına alınanların yakınları İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi. İl Başkanı Ali Engin ile Avukat Sevda Erdan Kılıç, emniyete girerek yetkililer ile görüştü, bilgi aldı. Ardından dışarı çıkan Engin, basın mensuplarına açıklama yaptı.

  İZMİR'DE TWEET GÖZALTILARI / Foto Galeri

  Gözaltına alınan kişilerin adil ve özgür bir ülke için yürüdüğünü söyleyen İl Başkanı Engin, "Bu suçsa hepimiz bu suçu işledik. İnsan Hakları ihlali olmaması için bizde sabaha kadar buradayız" dedi. CHP İzmir İl Sekreteri Avukat Sevda Erdan Kılıç, "İfadeleri alınan arkadaşların dosyalarına baktım. Twitterdan paylaştığı iletileri inceledim, bu paylaşılanlar arasında vatandaşı tahrik edecek birşey yok. Bunlar hepimizin paylaştığı ifadelerdir.

  BU GÖRÜNTÜLER İZMİR'DE KAYDEDİLDİ  Gözaltına alınan bu arkadaşlara daha önce polis merkezinde kimlik kontrolü yapıldığını öğrendik. Tahminimiz, bu arkadaşların isimleri kimlik kontrolü yapıldığı sırada tespit edildi" dedi. Emniyet önünde bekleyen bazı aileler gözaltında tutulan yakınlarının twitter ve facebook adreslerinin bulunmadığını kaydetti.

  İzmirde 29 kişiye Twitter gözaltısı 
  Gözaltına alınanların yakınları endişelerini yine Twitter'da paylaştı

  İzmirde 29 kişiye Twitter gözaltısı Güç kullanan polis Twitter’da aranacak

  İzmirde 29 kişiye Twitter gözaltısı 'DERS ÇIKARDIK. ŞİDDET GÖRENLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM'


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı