Gündem Haberleri

  İzmir'de 19 çete zanlısı adliyede

  İZMİR (A.A)
  11.08.2006 - 09:32 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, “cürüm işlemek amacıyla suç örgütü kurdukları” iddiasıyla polisin operasyonu sonucu yakalanan suç örgütünün 3'ü kadın 19 elemanı adliyeye sevk edildi.

  Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan istihbarat ve teknik takip çalışmasının ardından yasadışı faaliyetlerde bulundukları ileri sürülen “Margi Grubu”na yönelik operasyon başlattı. İzmir ile Çeşme, Bayındır, Torbalı ilçeleri ve Aydın'ın Kuşadası ilçesiyle Antalya'da 4 gündür süren operasyonlarda 3'ü kadın 19 çete elemanı yakalandı. Hakkında kesinleşmiş 24 yıl hapis cezası bulunan çetenin elebaşı T.A. ise Antalya'da ele geçirildi.

  5 CİNAYET İŞLEMİŞLER

  Gözaltına alınarak sorgulanan çete elemanlarının İzmir'in Buca ilçesinde 2005 yılında mobilya mağazası sahibi Ünal Tataş ile yanında çalışan Musa Korkmaz'ın öldürülmesi olayını gerçekleştirdiklerinin belirlendiği bildirildi. Çete elemanlarının ayrıca Ali Tutucu, Sedat Tutucu ve Temel Uludağ'ı da öldürdükleri kaydedildi.
  Çete elemanlarının çok sayıda adama yaralama, otomobil ve işyeri kurşunlama, haraç alma, tehdit, zorla senet imzalatma, gasp, insan ticareti, adam kaçırma, tecavüz, polise mukavemet, hırsızlık suçlarına karıştıkları bildirildi.

  GLOCK TABANCA DA BULUNDU

  Çete elemanlarının gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda biri ”hayalet silah” olarak bilinen Glock marka olmak üzere ruhsatsız 5 tabanca, biri pompalı 2 av tüfeği, bunlara ait çok sayıda mühimmat, sahte kimlikler ve senetler ele geçirildi. Zanlılar, işlemleri tamamlandıktan sonra İzmir Adliyesine sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı