İZMİR HABERLERİ

İzmir ve Çanakkale borsalarından işbirliği

DHA
29.04.2016 - 12:38Son Güncelleme :
DHA

TARIM ve gıda ürünleri ticaretinin uluslararası platformda geliştirilmesi ve firmaların dış ticaret kapasitelerinin artırılması amacıyla İzmir Ticaret Borsası tarafından oluşturulan elektronik alım-satım platformu E-Commodity Bazaar'ın ağı her geçen gün genişlemeye devam ediyor. Bu kapsamda yapılan işbirliği anlaşmalarına Çanakkale Ticaret Borsası da eklendi ve işbirliği protokolü imzalandı.
“Ekoloji İzmir" ve "Olivtech" fuarlarına katılmak üzere İzmir'e gelen Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet İzmir Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti. Heyet İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Yalçın Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Uçak, Genel Sekreter Erçin Güdücü, Genel Sekreter Yardımcıları Pınar Nacak ve Sinem Çelikten tarafından karşılandı.
Çanakkale Ticaret Borsası heyetini İzmir'de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, “Ticaret borsaları tarım sektörünün önemli kuruluşları. Doğru tarım politikalarının oluşturulmasında bizlere önemli görevler düşüyor. Bu anlamda işbirliği içerisinde olmamızın büyük önem taşıdığına inanıyorum. Zeytin ortak bir değerimiz ve çevremizdeki coğrafyanın en çok ihtiyaç duyduğu barışın da simgesi. İki Borsamızın üyeleri için de önemli bir tarımsal ürün aynı zamanda. Sektör son birkaç yıldır hem üretim hem de fiyatlar açısından önemli dalgalanmalar yaşıyor. Artan ağaç varlığına paralel olarak önümüzdeki yıllarda çok daha güzel sezonlar yaşanacağını umuyorum" diye konuştu.
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen ise İzmir Ticaret Borsası'nın konuğu olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “İzmir Ticaret Borsası'nın çalışmalarını ilgiyle izliyoruz. Ziyaretimizin ana amacı özellikle uluslararası ticarete büyük katkı sağlayacağına inandığımız E-Commodity Bazaar Platformu hakkında bilgi almak ve üyelerimizi bu başarılı uygulama ile tanıştırmak. E-Commodity Bazaar başta olmak üzere iki Borsa arasında birçok yararlı işbirliği çalışmasına imza atacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Dr. Erçin Güdücü İzmir Ticaret Borsası çalışmaları, 2016 yılı projeleri ve İzmir Ticaret Borsası Elektronik Ürün Alım-Satım Platformu E-Commodity Bazaar hakkında sunum gerçekleştirerek, sistemin kullanımı ve üyelerine sağladığı kolaylıklar hakkında bilgi aktardı. Sunumun ardından İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, E-Commodity Bazaar işbirliği protokolünü imzaladı.
İmza töreninin ardından İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz ve Yalçın Yılmaz tarafından Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen ve Meclis Başkanı Abdullah Deniz'e İzmir'e özgü yöresel ürünler ve anı takdiminde bulunuldu. Anı takdiminin ardından Çanakkale Ticaret Borsası Heyeti, İzmir Ticaret Borsası Pamuk Korbeyi ve Üzüm İşlem Salonlarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir ve Çanakkale borsalarından işbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir ve Çanakkale borsalarından işbirliği haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı