Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İzmir Valisi: Her tür önlemi aldık

  Hürriyet Haber
  17.10.2005 - 14:52 | Son Güncelleme: 17.10.2005 - 14:52

  İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal, meydana gelen depremlerden sonra can ve mal kaybına ilişkin bir bilginin kendisine ulaşmadığını, kentte sivil savunma adına alınması gereken her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

  Vali Köksal, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Kriz Merkezi'ni, sabah saat 08.45'te meydana gelen ve merkez üssü Ege Denizi olan 5.7'lik depremden sonra toplantıya çağırdığını, bütün ekiplerin görev başında olduğunu söyledi.

  Başbakanlık Acil Kriz Merkezi ile bağlantılı çalıştıklarını ve her türlü bilginin Ankara'ya anında bildirildiğini kaydeden Vali Köksal, Afet İşleri Genel Müdürü ile de sık sık görüştüğünü aktardı.

  Depremlerden sonra bağlı kaymakamlar ile irtibata geçtiğini, jandarma ekiplerinin de telefon bağlantısı kurulamayan bölgelere bizzat giderek ulaştıklarını belirten Oğuz Kağan Köksal, “Şimdiye kadar can ve mal kaybına ait bir bilgi ulaşmadı. Bazı binalar da küçük çatlaklar oluşmuş” dedi.

  Sivil savunma adına alınması gereken her türlü tedbirin alındığını ifade eden Vali Köksal, Boğaziçi Üniveristesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün de Ege Denizi'nin kendine özgü yer yapısı bulunduğunu ve sarsıntıların devam edebileceğini açıkladığını bildirdi.

  OKULLARIN DURUMU

  Oğuz Kağan Köksal, okulların öğleden sonra tatil edildiğini, yarınki durumun ise akşam yapılacak Değerlendirme Toplantısı'ndan sonra netleşeceğini söyledi.

  İzmir Valiliği'ne gelerek Vali Köksal ile görüşen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da çıkışta, gazetecilere, İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Acil Arama Kurtarma Sağlık-AKS 110 ekiplerinin herhangi bir kurtarmaya katılmadığını bildirdi. Kocaoğlu, ”Ekiplerimiz teyakkuz halinde. Gereken her türlü tedbiri almış durumdayız” dedi.
  İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş da ilçe emniyet müdürlükleri ile bağlantıya geçildiğini, sorumluluk bölgelerinde herhangi bir can ya da mal kaybı bulunmadığını bildirdi. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı