« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzmir Valisi futbolcuları soyunma odasında kutladı

İzmir Valisi Cahit Kıraç, Bank Asya 1. Lig'de 2. olarak Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi başaran Bucasporlu futbolcuları soyunma odasında kutladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bucaspor'un, Kayseri Erciyesspor'u 4-0 yendiği maçı protokol tribününde izleyen vali Kıraç, maçtan sonra soyunma odasına geldi. Kıraç, kulüp başkanı Mehmet Bektur, teknik direktör Özcan Kızıltan ve sarı lacivertli futbolcuları tebrik etti.

Kulüp başkanı Mehmet Bektur, çok mutlu olduklarını, eksiklerini gidererek, Turkcell Süper Lig'de de başarı sağlayacaklarını, “asansör takım” olmayacaklarını ifade etti.

Sarı lacivertli futbolcuların coşkusu soyunma odasında da devam ederken, takım kaptanı Yılmaz Özlem, çocukları Zeynep ve Berk'i yanına alarak gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşadığı sevinci anlatacak kelime bulamadığını söyledi.

Yılmaz Özlem, “Kayseri Erciyesspor maçını kazanamasak, diğer 33 haftanın anlamı kalmayacaktı. 24 aslan arkadaşımla bunu başardık. Ekonomik kriz özellikle Anadolu takımlarını etkiledi ancak biz doğru adımlar attık. Olumsuzluklara karşı bu işi bıraksaydık, burada olamazdık. Bu kadroda Kemal Kılıç'ın da emeği var, ona teşekkür ediyoruz. Mehmet Batdal, Metin Oktay ve Hakan Şükür'den sonra adını Türk futboluna yazdıracak bir isimdir” dedi.

Mehmet Batdal ise Buca'da doğup büyüdüğünü ve kendi takımıyla Süper Lig'e yükseldiğini anlattı.

Teknik direktör Özcan Kızıltan, İzmir'in Süper Lig özlemini bitirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Süper Lig İzmir gibi güzel bir deplasman kazandı” diye konuştu.

Soyunma odasına giden futbolcular daha sonra tek tek isimleri anons edilerek, sahaya çağrılırken, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı da taraftarlarca omuzlara alındı.

Bunları da Beğenebilirsiniz