Ege Haberleri

EGE

  İzmir Üniversitesi'nden anlamlı destek

  Hürriyet Haber
  24 Temmuz 2015 - 01:37Son Güncelleme : 22 Temmuz 2015 - 14:03

  İZMİR Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olan ve kısa zaman önce Down Sendromlu çocuğu olan 7 anne ile birlikte İzmir Down Sendromu Derneği'ni kuran Deniz Ayçe Karagöz ile dernek yönetim kurulu üyeleri İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş'i ziyaret etti.


  Derneğin kuruluş amacı ve hedefleri hakkında Rektör Erciyeş'i bilgilendiren Karagöz, "Daha fazla down sendromlu gencin benim gibi üniversite eğitimi alabilmesini istiyoruz. Spor yapsınlar, müzikle ilgilensinler, yabancı dil öğrensinler, meslekleri olsun ve hayatın güzelliklerini yaşasınlar istiyoruz" dedi. Down sendromlu gençler için gerçekleştirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi veren yönetim kurulu üyeleri, İzmir Üniversitesi'nin desteğinin kendileri için önemini dile getirdi.
  İzmir Üniversitesi'nin engelli bireylerin topluma kazandırılması, konforlu hayat şartlarına sahip olabilmesi için bugüne kadar pek çok etkinlik içinde bulunduğunu hatırlatan Rektör Erciyeş, Down Sendromlu bireylerin turizm/satış elemanı olarak istihdamını sağlayacak projeler yapılabileceğini, spor olanakları sağlanması ve müzik eğitimi almaları için gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı