Ege Haberleri

  İzmir Uluslararası Caz Kampı başladı

  İZMİR, (DHA)
  06.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tolgonay Sanat Hanı ve Virginia Commanwealth University İşbirliği ile düzenlenen ilk Uluslararası İzmir Caz Kampı, Soyer Kültür Sanat Fabrikası'nda (SKSF) başladı.

  Dünyaca ünlü caz sanatçılarından oluşan bir kadro yurtiçi ve yurt dışından gelen öğrencilerle buluştu. Yurtiçi ve yurtdışından gelen yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı Caz Kampı'nda dünyaca ünlü caz sanatçıları; Dena Derose (piyano), Annette Giesriegl (vokal), Katia Cruz (vokal), Howaard Curtis (bateri), Adam Larrabee (gitar-banço), Skip Gailes (saksafon), Robert Hallahan (piyano), Emre Kartari (bateri), Victor Haskins (trompet), Andrew Randaso öğrencilere kendi konularında ders veriyor. Eğitmenlerle öğrenciler SKSF'nin yatakhane ve misafirhanelerinde kalıyor.


  Buluşmada bir konuşma yapan SKSF Müdürü Mehmet Refik Soyer, öncelikle Soyer Kültür Sanat Fabrikası ile ilgili bilgi verdi. Eğitimin özellikle bu müziğe gönül vermiş gençler açısından büyük yarar sağlayacağını belirten Soyer, “Şanslıyız ki caz dünyasının dünyaca ünlü sanatçıları burada bizlerle birlikte. Kendilerinden ve sizlerden çok şey öğreneceğimize inanıyoruz” dedi.
  Caz müziği dünyasında saksofon ve piyano konusunda önde gelen isimlerinden Skip Gailes de yaptığı kısa konuşmada bir sanayicinin bu denli büyük yatırım yaparak sanata destek vermesini takdirle karşıladığını ve bu olanağı sağladığı için kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.


  KONSER VERECEKLER
  SKSF atölyelerinde ve Jazz And Blues Arts Studio'da başlayan kamp sürecinde ve sonrasında tatil beldelerinde, “Cunda Müzik Günleri”nde Caz Kampı hocaları ve öğrencileri sahne alacaklar.
  Uluslararası İzmir Caz Kampı Tolgonay Sanat Hanı ve Virginia Commanwealth University İşbirliği ile düzenleniyor. Yaşar Üniversitesi, ABD’den VCU, James Madison University, Avusturya’dan Graz Kunst Üniversitesi, Soyer Kültür Sanat Fabrikası destek veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı