Ege Haberleri

  İzmir-Twente polis dostluğu

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Emniyet Müdürlüğü'nü, Hollanda'dan gelen meslektaşları ziyaret etti.

  Twente şehrinin Emniyet Müdürü ile yardımcıları, İzmir'de Ali Bilkay'ın konuğu olarak izlenimlerde bulundu, polisin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı. Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Hollandalı meslektaşından EXPO için de destek istedi.
  Türkiye ile Hollanda arasında yapılan karşılıklı işbirliği anlaşması çerçevesinde Twente Emniyet Müdürlüğü'nden bir heyet, İzmir'i ziyaret etti. Twente Emniyet Müdürü Christoffer Jannes Heisman ile yardımcıları, 4 günlük İzmir ziyareti boyunca hem meslektaşlarının yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı, hem de kentin tarihi ve turistik güzelliklerini görme imkanı buldu.

  POLİSİN İYİ ÇALIŞMALARI VAR
  Hollandalı heyet onuruna yemek veren İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, “Huzurlu bir kent olan İzmir'deki çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Çalışmalarımızı anlattık. Karşılıklı işbirliği anlaşmalarıyla, personel değişimlerini gerçekleştirdik. Böylelikle biz onlarla, onlar da bizimle bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacak. Biz ayrıca bu cennet kentin yapacağı EXPO için de onlardan destek istiyoruz” dedi.

  Twente Emniyet Müdürü Christoffer Jannes Heisman ise, kente geldiği andan itibaren kendisini misafir olarak değil, İzmirli olarak hissettiğini dile getirerek, “İnsanlarınız çok cana yakın. Polis teşkilatındaki bağları da öyle gördüm. Bizler de Hollanda'da aynısının olmasını istiyoruz. Ayrıca güven timleriniz sokaklara çok hakim, bundan da yararlanabiliriz. Dinamik bir teşkilat gördüm. Ben de ayrıca İzmir'in EXPO'yu, almasını destekliyorum ve bunun için çalışacağım” dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı