Ege Haberleri

  İzmir Ticaret Odası’nın belgeleri polise teslim

  Hürriyet Haber
  30.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ticaret Odası’nda aidatlarını ödemediği gerekçesiyle üyeliği düşürülen Vasfi Çakıroğlu’nun harekete geçmesiyle savcılık olaya el koydu.

  Savcının talimatıyla harekete geçen Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’tan toplantı görüntü ve kayıtlarıyla üyelerle ilgili doküman istedi.İstenilen belgelerin teslim edildiğini belirten Demirtaş yazılı bir açıklama yaptı, şöyle dedi:
  Savcılığa şikayet
  “İzmir Ticaret Odası, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Yasalarla yönetilir ve yasalara saygılıdır. Tüm bu çalışmalarını bu sınırlar içinde ve şeffaf olarak gerçekleştirir. Zaten şu anda şikayet üzerine Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan iki müfettiş odamızda teftiş yapmaktadır. İki yıl üst üste 4 defa aidat ödemediği için yasaya göre meclis üyeliği kendiliğinden düşen şahsın, bakanlığa da şikayeti olmuştur. Bakanlık kayıtlarımızı istemiştir ve kendi açıklamasına göre bakanlıktan olumlu sonuç alamamış ve bu defa savcılığa şikayet etmiştir. Savcılık da meclis üyeliğinin düşmesi ile ilgili odamızdan kayıtları istemiştir. Genel sekreterlik tarafından istenen belgeler verilmiştir.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı