İZMİR HABERLERİ

İzmir polisinin "Huzurunuz Huzurumuz, Koruyalım Korunalım" projesi

AA / Mustafa Yıldırım
21.01.2015 - 17:37Son Güncelleme :

- İzmir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün 2014 yılında yürüttüğü projelerin gala ve ödül töreni yapıldı - İzmir Emniyet Müdürü Uzunkaya: "Geçtiğimiz yıl, "Huzurunuz Huzurumuz ve Koruyalım Korunalım" projeleriyle il genelinde 30 bin gencimize ve 172 bin aileye tek tek, yüz yüze ulaşıldı"

AA / Mustafa Yıldırım

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü bünyesinde geçtiğimiz yıl yapılan "Huzurunuz Huzurumuz ve Koruyalım Korunalım" projeleriyle il genelindeki 30 bin gence ve 172 bin aileye tek tek, yüz yüze ulaşıldığını söyledi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 2014 yılında yürütülen “Koruyalım Korunalım” ve “Huzurunuz Huzurumuz” projelerinin tanıtımı ile ödül töreni gala programı Sabancı Kültür Merkezi'nde yapıldı.

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, burada yaptığı konuşmada, İzmir'de Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün bünyesindeki 110 personeliyle yılın 365 günü değişik projeler ürettiğini ifade etti. Uzunkaya, bu çalışmalarda başta dezavantajlı bölgelerdeki çocuklar olmak üzere, aile çevrelerinin de suçtan, suç alanlarından korunması, bilinçlendirilmesi ve korunması amacıyla çalışıldığını kaydetti.

Uzunkaya, bu tip sosyal projelerle toplumsal duyarlılık ve farkındalık algısı oluşturulmasının önemine işaret etti.

Geçtiğimiz yıl 34 proje ürettiklerini ve bu projeler kapsamında 88 faaliyet yürüttüğü bilgisini veren Uzunkaya, şunları söyledi:

"Geçen yıl, 'Huzurunuz Huzurunuz' ve 'Koruyalım Korunalım' projeleri kapsamında il genelinde 30 bin gencimize ve 172 bin aileye tek tek, yüz yüze ulaşıldı. Projeler, özü itibariyle de suç alanlarından korunma, duyarlı olma, bilinçli olma gibi konuları işleyerek sağlıklı bir topluma entegre olmanın önünü açıyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz için hazırlanan projeler, yaşam kalitesini artırmak, özgüvenlerini yükseltmek, sosyal yoksulluklarını azaltmak, sosyal devletin ilgi ve desteğini yanlarında hissettirerek polis halk ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyor. Ben bu projelerde toplumun kendisine bir adım yaklaşıldığında asgari bir adım yaklaşarak cevap verdiğini gördüm. Biz vatandaşlarımızın ayağına her ortamda her şekilde gitmeye, onların eğitimine katkı vererek, sıkıntı ve sorunlarını devletin sıcak ve şefkatli yüzünü hissettirerek çözmeye çalışma azmimiz hiç azalmadan devam edeceğiz."

Uzunkaya, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün değişik birimlerinden görevlendirilen 600 personelin de İzmir genelindeki 2 bin okulda çeşitli konularda çalışma yürüttüğünü de sözlerine ekledi.

Programda, İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün hazırladığı projelerde yer alan öğrencilerin halk oyunları, Türk Halk Müziği konseri ve müzik enstrümanlarıyla ritim dinletisi beğeni topladı.

Öğrenci, vatandaş ve polislerin birlikte oynadığı "Öğretmen öğrenci ilişkisi" konulu tiyatro ise ilgiyle izlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir polisinin "Huzurunuz Huzurumuz, Koruyalım Korunalım" projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ocak 2015 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir polisinin "Huzurunuz Huzurumuz, Koruyalım Korunalım" projesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı