GeriSpor 'İzmir Pisti'ni Sofuoğlu test edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'İzmir Pisti'ni Sofuoğlu test edecek

'İzmir Pisti'ni Sofuoğlu test edecek
refid:22865196 ilişkili resim dosyası

Türkiye Motosiklet Federasyonu, yarışlara açılması için çalışma başlattığı İzmir Pınarbaşı Pisti'ni Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'na test ettirecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, İzmir Pınarbaşı Yarış Pisti'ni yarışlara açabilmek için çalışma başlattıklarını belirterek, “Kenan Sofuoğlu, İzmir'e giderek pisti 600 ve 1000 cc motosikletlerle test edecek, varsa eksiklikleri federasyona rapor edecek” dedi.

Uçar yaptığı açıklamada, Türkiye'nin motosiklet kullanımı ve izleyici potansiyeli en yüksek kentlerinden İzmir'de bu sezon yarış yapabilmek için çalışmalara başladıklarını bildirdi. Bu kapsamda, Pınarbaşı Yarış Pisti yetkilileriyle görüşme halinde olduklarını ifade eden Uçar, şu bilgileri verdi:

“Pist yarışçılarımızdan gelen şikayetlerin giderilmesi halinde, bu sezon en az 2 yarış bu tesiste yapılabilecek. Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun İzmir'e giderek pisti 600 ve 1000 cc motosikletlerle test edecek, varsa eksiklikleri federasyona rapor edecek. Başarılı sporcumuz Kenan Sofuoğlu tarafından gerekli görülen çalışmaların yapılması halinde, İzmir'de yarışlar yapılacak. Takvim oluşturma sürecinde sporcuların güvenliğini ön planda tutuyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle