MUŞ HABERLERİ

İzmir- Muş Seferleri İçin Başvuru Yapıldı

IHA
03.09.2015 - 16:03Son Güncelleme :

MUŞ DERNEĞİ'NİN BAŞKANI OSMAN KOÇ THY MUŞ MÜDÜRÜNÜ ZİYARET EDEREK İZMİR-MUŞ DİREK UÇUŞ DİLEKÇESİNİ TESLİM ETTİ

IHA

Muş Kalkındırma Dayanışma ve Güzel Yaşam Derneği, Türk Havayolları Genel Müdürlüğü’ne İzmir-Muş direkt uçuş seferleri için müracaatta bulundu.
Bursa-Muş direkt uçak seferleri için daha önce girişimlerde bulunarak başvuruda bulunan Muş Derneği, bu defa Türk Havayolları Genel Müdürlüğü’ne İzmir- Muş direkt uçuş seferleri için müracaatta bulundu. 25 Ekim’den sonra kış tarifesinde Bursa-Muş uçuşu gözükmediğinin de yer aldığı başvuru ile ilgili açıklama yapan Muş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koç, Türk Havayolları’nın göstermiş olduğu duyarlılığından dolayı da teşekkür etti. İsteklerine ses verilmesi ricasında bulunan Koç, “Bursa-Muş uçak seferleri yıllardır süren bir eksikliğimizdi ve bu sorun çok şükür 2015 Mayıs ayında direkt uçak seferlerini başlatmanızla son buldu. Ayrıca fiyatları çok pahalıydı 290 TL’ye kadar çıktığına şahit olduk ve halkımız bilet fiyatlarının düşmesini beklerken, karşımıza seferlerin olmaması çıkınca büyük şok yaşadık. Müşteri doluluk oranının çok yüksek olmasına rağmen neden bu seferlerin kış tarifesine girmediğini öğrenmek, bilet fiyatlarına müdahale edilmesini ve aralıksız yılın 12 ayında da uçuşların devam etmesini büyük bir umutla bekliyoruz” dedi.
“BÜYÜKŞEHİRLERDEKİ MUŞLULARIN ORANI AZIMSANMAYACAK KADAR ÇOKTUR”
Muş’un direkt uçuşlarındaki ikinci sorununda İzmir, Balıkesir, Manisa ve Aydın gibi büyükşehir illerinde yaşayan Muşluların oranlarının azımsanmayacak kadar çok fazla olduğunun altını çizen Koç, “Doluluk oranının tam kapasite olduğu aşikardır. Birbirlerine yakın olan bu büyükşehirler ve çevre illerdeki halkımızın sorununu ortadan kaldırmak, saatlerce aktarma çilesini ortadan kaldırmak, ekonominin kalkınması adına adım atmak için İzmir -Muş uçak seferlerini direkt başlatırsanız minnettar oluruz. Son olarak hac ve umre zamanında Mekke ve Medine’ye Muş’tan direkt uçuşlar olsa; yaşlılarımız, engellilerimiz, hastalarımız, bayanlarımız saatlerce havaalanında beklemese, rahatça yolculuğunu yapsa, Türk Havayolları’nın gücünü daha fazlasıyla hissetse, devletine ve de siz değerli yöneticilerimize dua etse her şey daha güzel olmaz mı? Hem THY’nın hem de ilimizdeki potansiyelle birlikte havayolları müdürlüğümüzün buna olan gücü ve uygunluğu gerçektir. Yaşadığımız coğrafyadan ötürü uzaklığımız malumunuzdur. Lütfen bu isteğimize ses verip, önemli sorunlarımızı ortadan kaldırıp, hizmet eksikliğini giderin” ifadelerini kullandı.
Türk Havayolları Genel Müdürlüğü’ne gönderdikleri başvuru dilekçelerinden umutlu olduklarını vurgulayan Koç, “Muş Doğu Anadolu Bölgesi’nin coğrafi konumu bakımından incisidir. Bu bakımdan Türk Havayolları Genel Müdürlüğümüzde havaalanımızın ne kadar önem arz ettiğinin farkındadır. İlimize bu hizmetlerin çok görülmemesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden İzmir- Muş Seferleri İçin Başvuru Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir- Muş Seferleri İçin Başvuru Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:10
  • İkindi
   14:50
  • Akşam
   17:08
  • Yatsı
   18:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı