Ege Haberleri

EGE

  İzmir kukla günlerine ödül

  Mehmet KURT, İZMİR
  09.12.2014 - 01:05 | Son Güncelleme: 06.12.2014 - 13:12

  AVRUPA'nın en iyi iki kukla festivali'nden biri olan İzmir Kukla Günleri'ne bir ödül de İstanbul'dan geldi.

  İzmir Uluslararası Kukla Günleri, eğlence endüstrisinin tek yarışması olan "Shining Star Awards- 2014 Eğlence Ödülleri" yarışmasında "En İyi Festival" seçildi ve Atrax 2014 3'ncü Eğlence, Aktivite, Park Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı'nın gala gecesinde ödülüne kavuştu.
  İzmir kukla günlerine ödül

  Tema Park ve Müzeciler Derneği Başkanı Murat Karakul, Türkiye Etkinlik ve Eğlence Sektörü Derneği Başkanı Fırat Kasapoğlu'nun da aralarında olduğu Jüri'nin yaptığı değerlendirme sonucu layık görülen ödülü İzmir Uluslararası Kukla Günleri Direktörü Selçuk Dinçer, Tureks Fuarcılık Genel Müdürü Nergis Aslan'ın elinden aldı.

  İzmir kukla günlerine ödül

  Törende konuşan Nergis Aslan, "Shining Star Awards- 2014 Eğlence Ödülleri ile eğlence ve aktivite alanındaki başarılı kuruluş ve uygulamaları öne çıkartarak sosyal ve kültürel yaşama katkı sağladığını ifade etti. İzmir Uluslararası Kukla Günleri'yle İzmir'in adının daha çok öne çıktığını belirten Aslan; "2015'te dokuzuncu kez gerçekleşecek olan ve İzmir'i Kukla sanatının merkezi yapma yolculuğuna devam eden İzmir Uluslararası Kukla Günleri'ne sahip çıkan İzmirlileri kutlamayı unutmuyorum" dedi.
  İzmir kukla günlerine ödül

  Her ödülün yeni sorumluluklar getirdiğini söyleyen Selçuk Dinçer ise "Bu ödülü sanat ve kültür adına getirdiği sorumluluklarla birlikte İzmir Adına kabul ediyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı