Ege Haberleri

  İzmir korkuttu

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2003 Dünya Üniversiteler Spor Oyunları için İzmir'in şansı artınca, rakip kentlerin başvurusuyla karar toplantısı Temmuz’a ertelendi.

  DÜNYA Üniversiteler Spor Oyunları'nın (UNIVERSIADE) İzmir, Moskova ve Meksika'nın Monterry kentlerinden hangisinde yapılacağına karar verilecek cumartesi günkü Brüksel'deki toplantı 4 ay sonraya ertelendi. Monterry ve Moskova'nın isteği üzerine alınan karar, toplantıya 2 gün kala bildirildi.

  OYUNLAR için büyük mücadele sergileyen Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu, kararla şok yaşadı. Organizasyonla ilgili projeleri Başkan Ahmet Piriştina'nın teslim etmesinden sonra gelen erteleme kararı, ‘‘İzmir'in şansı rakiplerini korkuttu'' yorumuna neden oldu.

  Biz, pes etmeyiz

  GEÇEN hafta FISU'ya Uzundere'deki Kent yenileme projesini 2002'ye kadar bitirerek 1632 daireden oluşacak 9792 kişilik olimpiyat köyü projesi ve hazırlıklarla ilgili kapsamlı raporu Brüksel'de FISU Genel Serketeri Ruch Campana'ya teslim eden Başkan Ahmet Piriştina erteleme kararına rağmen Gençlik ve Spor İl Müdürü Necati Demir'le cumartesi günü Brüksel'e gidecek. Son gelişmelerle ilgili bilgi alacak Piriştina, ‘‘Hazırlık ve sunuşumuz, garanti ettiğimiz olimpiyat köyü, hükümet yetkililerinden alınan resmi destek sözü, İzmir'i diğer iki şehirden öne çıkardı. Arkamızda hükümetin tam desteği var. Monterry ve Moskova yetkilileri sanırım zaman kazanmak için erteleme talebinde bulundu. FISU'da herhangi bor art niyet olduğunu sanmıyorum. İzmir'in 14 Haziran'da müjdeyi alacağına inanıyorum'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı