Gündem Haberleri

  İzmir kırmızı beyaza büründü

  Kadir ÖZEN/ İZMİR, (DHA)
  10.08.2012 - 09:15 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, düzenlenen terör saldırısının ardından evlerinden bayraklarını kapan vatandaşlar caddeleri ve sokakları kırmızı beyaza bürüdü, teröre öfke kustu. Sosyal medyada örgütlenen ve İzmir'in çeşitli semtlerinde toplanan İzmirliler, teröre karşı yürüdüler. Gece 23.00'tü. İzmir'in sokakları Türk bayraklarıyla donatıldı. Teröre karşı sloganlar atıldı.

  Foça İlçesi’nde, askeri aracın geçişi sırasında düzenlenen mayınlı saldırıya İzmirlilerin öfkesi çığ gibi büyüdü. Sabah yaralılara kan vermek için kan merkezine akın eden İzmirliler, akşam da evlerinden aldıkları Türk bayrakları ile teröre tepkilerini gösterdi. İzmir’in tüm semtlerinde düzenlenen protestolardan en geniş katılım Karşıyaka’da oldu. Sosyal medyada örgütlenip, Mavişehir’de toplanan İzmirliler sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Çevredeki vatandaşların alkışları eşliğinde yaklaşık 2 bin kişilik topluluk, Karşıyaka Çarşı’sına kadar gitti. Burada toplandıktan sonra ayrıca hükümet aleyhine de slogan atan topluluk arasındaki bir genç, fenalaştı. Genci, çağrılan sağlık ekipleri, hastaneye kaldırdı. Saygı Duruşunda bulunan ardından İstiklal Marşı okuyan grup, pazar günü saat 11.00’de, Gündoğdu Meydanı’nda biraraya gelmek üzere sözleşti. Bir süre daha terörü lanetleyen sloganlar atan topluluk, ardından sessizce dağıldı.     

  İZMİRLİLER SOKAKLARA DÖKÜLDÜ / WEB TV

  6 BİN KİŞİ KAN VERMEYE KOŞTU
   
  Öte yandan, bazı İzmirliler araçlarına astıkları Türk bayrakları ile İzmir sokaklarında kornalar eşliğinde tur attı, durumu protesto etti.

  İZMİR'DE HERKES SOKAKLARA DÖKÜLDÜ / FOTO GALERİ

  TERÖR GECEDE PROTESTO EDİLDİ

  İzmir’in Foça İlçesi’ndeki terör saldırısı gece de protesto edildi. Saat 22.30’da Aliağa, Menemen, İzmir ve Manisa’dan gelen yüzlerce motosiklet ve otomobil Foça’da buluşarak konvoy oluşturdu. İlçe girişindeki Uğur Mumcu Parkı’ndan harekete geçen grup, saldırının meydana geldiği Değirmenlik caddesi üzerindeki noktada hep birlikte klakson çalarak olayı protesto etti. Daha sonra Büyükdeniz Sahili’ne inen araçlar, Demokrasi Meydanı, Küçükdeniz Sahil Caddesi yoluyla Jandarma Komando Okulu önüne ilerledi. Topluluk, burada bir süre durarak askerlere sevgi gösterilerinde bulundu. İlçenin hemen her sokağından geçen konvoy, Mersinaki Caddesi üzerinden dönüş yaparak tekrar Değirmenlik Caddesi ve saldırı noktasına yöneldi. Burada protesto ve sloganlar tekrarlandı.

  SOSYAL MEDYADAN ÇAĞRI

  Türk ve Azebaycan bayraklarıyla donatılan araçlardan eylem boyunca "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez", "Askere Uzanan Eller kırılsın", "Kahrolsun PKK" sloganları atıldı. Esnaf, balkonlara çıkan ve sahil boyunca sıralanan Foçalılar eyleme alkış ve bayraklarını sallayarak destek verdi. Protesto saat 24.00’te son buldu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı