Ege Haberleri

  İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi'nde iş kazaları ele alınacak

  Mustafa OĞUZ/ İZMİR (DHA)
  07.10.2015 - 15:29 | Son Güncelleme:

  İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği (İZSİAD) A Artı Sağlık Güvenlik Birimi ile birlikte 2.nci Güvenlik Birimi İşbirliği Zirvesi ve Fuarı düzenliyor.

  Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarından temsilcilerin katılacağı 14-17 ekim tarihleri arasında Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezin de düzenlenecek zirve ile ilgili Fuar Anemon otelinde düzenlenen tanıtım toplantısına İZSİAD Genel Sekreteri Zirve Komite Üyesi Cengiz Yavaş, Komite Başkanı Şenol Aslanoğlu, Ayça Çatalyürek Organizasyon İletişim Koordinatörü, Çiğdem Çubukçu İZSİAD Koordinatörü Komite Üyesi, Turgay Şirvan Komite üyesi katıldı.
  İstatistiklere göre Türkiye'de her altı dakikada bir iş kazası olduğunu her saatte de bir işçinin yaşamını yitirdiğini belirten İZSİAD Genel Sekreteri ve Zirve Üyesi Cengiz Yavaş, "Bu her gün dört Baba'nın, akşam evine, ailesine dönememesi demek. Yine resmi verilere göre ülkemizde iş kazaları nedeniyle her yıl, 2.5 saatte bir işçi de iş göremez hale geliyor. İş kazalarının istatistiklerinde, Avrupa'da ilk, dünyada ise üçüncü sıradayız" dedi.
  Yavaş, bu gerçekten yola çıkarak İZSİAD, A Artı Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İşbirliğiyle 2'nci İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi'ni düzenlediklerini belirterek, "Toyota'dan İnci Holding'e, Folkart'tan Hugo Boss'a Arçelik'ten Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'ne, Tüprag'tan, Arkas'a kamu ve özel sektörün en gözde kamu ve özel temsilcileri bir araya gelecek, İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı da organize edilecek. İlgili firmalar, ürün ve hizmetleriyle birlikte; sektördeki son gelişmeleri sergileyecek" dedi.
  Zirveye firma ve kurum temsilcilerin yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yardımcısı, Lütfi İnciroğlu sendika temsilcileri, AKUT Kurucu Başkanı Nasuh Mahruki, seminer verecek. Haberci ve televizyoncu Metin Uca da zirvenin konukları arasında yer alacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı