Ege Haberleri

EGE

  İzmir’in iş dünyası tek mecliste buluşsun

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  04.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.01.2011 - 21:15

  İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Halit Kaya, önerdi: İTO, EBSO ve Borsa mecliste buluşsun. Toplantıda en güçlü mesaj İzmir’in EXPO 2020 adaylığı konusunda olacak.

  İZMİR Ticaret Borsası (İTB), İzmir Ticaret Odası (İTO) ve Ege Bölgesi Sanalyi Odası (EBSO) meclislerinin 300 üyesinin EXPO 2002 adaylığı için ortak toplanması önerildi. Öneri sahibi İTB Meclisi Başkanı Halit Kaya, ortak toplantıya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılma sözü verdiğini belirtti.

  EBSO Meclisi

  Başkanı Mehmet Tiryaki ile İTO Meclisi Başkanı Necip Kalkan’ın öneriye sözlü ‘Olur’ dediğini anlatan Kaya, bu ay kendileriyle buluşacağını belirtti, “Ortak meclis toplantısı neden olmasın? İlklerin kenti İzmir, üç oda ortak meclisiyle yine bir ilke daha imza atacak” diye konuştu.

  Güçlü mesaj verilir

  Kaya, ortak toplantı için Ahmed Adnan Saygun Kültür Merkezi, Uluslararası Fuar Alanı gibi bir çok uygun yer bulunduğunu da belirterek şunları söyledi:
  “İzmir iş dünyası, konu İzmir olduğunda her zaman tek bir çatı altında toplanmasını bilmiştir. EXPO 2020 adaylığının gündemde olduğu ve resmi başvurunun yapılacağı 2011’de güçlü bir birliktelik mesajı çok anlamlı olacaktır. Ortak meclis toplantısında mesajlarımızı da güçlü biçimde verme imkanımız olacak.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı