Ege Haberleri

  İzmir’in geleceği parlak

  Eray ARPAŞİN / İZMİR, (DHA)
  22.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İTALYA’nın İzmir Konsolosu Igor Di Bernardini, kentin geleceğinin çok parlak olduğunu, yapılacak çalışmalarla daha iyi tanıtılabileceğini söyledi.

  Yurt dışında İstanbul dışındaki diğer kentlerin bilinmediğini belirten Bernardini, “İzmir; turizm, sanayi ve öğrenci açısından çok güçlü. Ancak sadece yatırımcılar ve işadamları tanıyor. Onlar da bu kentin geleceğinin parlak olduğunun zaten farkında. EXPO 2020 için özel festivaller ve promosyonlar yapılarak İzmir’in diğerlerinden ayrı olan güzelliği de ön plana çıkmalı. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.
  Konsolos Bernardini, Çeşme’nin kusursuz bir tatil cenneti olarak İzmir için büyük şans yarattığına da dikkat çekti, “Burası gelecek yıllarda daha da büyüyecek. İzmir’e gelecek turistin Çeşme’ye katkısı çok büyük olur” diye konuştu. İzmir’den İtalya’ya gidenlerin sayısının her geçen gün arttığına dikkat çeken Bernardini, “İtalya’dan da İzmir’e gelenlerin sayısı hızla artıyor. Karşılıklı ilişkilerin sonuçları meyvelerini vermeye başladı. İtalya Konsolosluğu olarak İzmir’de vize sayısını yüzde 20’i artırdık. Unutmayalım ki uzun süreli verilen vizeler her zaman tanıtım için daha caziptir. Geçtiğimiz yıllarda vize sayısı 17 binlerin üzerindeyken bu sene 21 bin civarında kapatacağız. Bu, İzmir ve İtalya adına çok büyük bir rakam” dedi.

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı