İZMİR HABERLERİ

İzmir’i Kanatlandıran Yeditepe’ye Üç Ödül Birden

IHA
22.10.2015 - 12:02Son Güncelleme :

HAVA YOLU TAŞIMACILIĞINDA EGE BÖLGESİ'NİN EN BÜYÜĞÜ OLAN YEDİTEPE KARGO, TÜRK HAVA YOLLARI (THY), PEGASUS VE MALEZYA HAVAYOLLARI'NDAN EGE BÖLGE 1.'LİK ÖDÜLÜ ALDI.

IHA

Hava yolu taşımacılığında Ege Bölgesi’nin en büyüğü olan Yeditepe Kargo, Türk Hava Yolları (THY), Pegasus ve Malezya Havayolları’ndan Ege Bölge 1.’lik ödülü aldı.
İzmir’de, üç hava yolu firmasından birden ödül kazanmanın gururunu yaşadıklarını belirten Yeditepe Kargo Kurucusu ve Genel Müdürü Alp Tuğhan, Yeditepe’nin sağladığı tonaj ve karlılık kriterlerine göre Ege Bölge birincisi olmayı hak ettiğini söyledi. Tuğhan, sektörde 10 yılı geride bıraktıklarını belirterek, "Ege Bölgesi’nde iddialıyız. Hava yolu taşımacılığı, hızlı ve güvenli olduğu için tercih ediliyor" dedi.
Başta hava yolu olmak üzere ulaşımın tüm modlarını kullandıklarını kaydeden Alp Tuğhan, "Havayolu, deniz, demiryolu ve kara taşımacılığında da faaliyet gösteriyoruz. Tüm dünyanın gümrüklü hava limanlarıyla özel anlaşmamız var. IATA acentasıyız. Firma olarak dinamik bir yapımız var. Havayolu taşımacılığı hem hız, hem güvenlik, hem de kontrol anlamında tercih ettiğimiz bir lojistik türü" diye konuştu.
Şirket olarak lojistiğin farklı bir konumunda olduklarını hatırlatan Genel Müdür Alp Tuğhan, "Aldığımız özel izinler sayesinde kurumların ihtiyacı olan acil kargo, silah taşıması, bozulabilir gıdalar, ilaç, kimyasal ürünlerin yanı sıra; Ege ve 9 Eylül Üniversitesi’nin kan tahlilleri taşımalarını da gerçekleştiriyoruz" ifadesini kullandı.
TÜRKİYE HAVA YOLU KARLILIĞINDA İKİNCİ
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hava yolu taşımacılığının giderek daha fazla tercih edildiğini kaydeden Tuğhan, “2014 yılı verilerine göre Türkiye, dünyada en çok turist gelen 6. Amerika’dan sonra da lojistikte en fazla döviz kazanan ikinci ülke konumunda. Geçen yıl 37 milyon turist Türkiye’yi ziyaret etti. Türkiye’nin hava yolu taşımacılığında 10,5 milyar dolarlık bir ihracat geliri var. Dünyada hava yolu taşımacılığının ithalat ayağında ise 4 milyar dolarla 8’inci sıradayız" bilgisini verdi.
Yeditepe Kargo olarak, yakaladıkları büyüme trendini 2015 yılında sürdürdüklerini ve yılı yüzde 30’luk büyümeyle kapatacaklarını anlatan Alp Tuğhan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Her yıl istikrarlı büyüyoruz. Bunu kontrollü olarak sürdürüyoruz. Hava kargo alanında daha da büyümek istiyoruz. Bunun için yurtdışında şirket satın almayı planlıyoruz. Devlet ihalelerine yakın olmak için 2016’da Ankara ofisimizi faaliyete geçirmek istiyoruz. Önümüzdeki yıl bir de Miami’de ofis açma hedefimiz var.”
Tuğhan, bozulabilir gıda taşımacılığının özel bir denetim istediğini ve soğuk zinciri bozmadan Ege Bölgesi’nden dünyaya Türk ürünlerini taşıdıklarını dile getirerek sözlerine şöyle devam etti:
“Ege Bölgesi’nin önde gelen gıda firmalarının havayolu taşımalarını da biz yapıyoruz. Kalite standartlarımızı koruyoruz. Taşımasını yaptığımız firmaların üretim tesisi içinde kendi personelimiz de bulunuyor. Su ürünleri ve kalite mühendislerimiz çalışıyor. Isı ölçerlerle, paketlemeleri ve ürünlerin tazeliğini kontrol ediyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir’i Kanatlandıran Yeditepe’ye Üç Ödül Birden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir’i Kanatlandıran Yeditepe’ye Üç Ödül Birden haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  13 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı