İzmir Fuarı'nın dolar kuru 950 bin lira

Hürriyet Haber
14.07.2001 - 14:46 | Son Güncelleme: 14.07.2001 - 14:46

Bu yıl 70'incisi düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı'ndan (İEF) 1 Ağustos'a kadar yer kiralayacak olanlar için dolar kuru 950 bin lira olarak belirlendi. İEF'de 4'üncü İktisat Kongresiïnin de provası yapılacak.

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret (İZFAŞ) Genel Müdürü Feyzi Hepşenkal, 20 Ağustos'da başlayacak İEF için fuar alanında yer kiralamalarını piyasalarda işlem gören döviz kuru yerine kendi belirledikleri kur üzerinde yapacaklarını söyledi.

Hepşenkal, ekonomik krizin fuara yansımasını önlemek amacıyla 1 Ağustos 2001 tarihine kadar alan kiralayacak katılımcılar için doları 950 bin lira olarak sabitlediklerini açıkladı.

Fuar alanı içinde metrekare kiralama fiyatlarının 50- 250 dolar arasında değiştiğini belirten Hepşenkal, ``Biz kar etmekten çok ülke ekonomisine katkı sağlamayı ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu yıl kriz fuar kapısından içeri giremeyecek'' dedi.

İKTİSAT KONGRESİNİN PROVASI

Bu yıl İzmir'de düzenlenmesi planlanan 4'üncü İktisat Kongresi'nin ekonomik kriz nedeniyle ertelendiğini hatırlatan Hepşenkal, bu üzücü erteleme nedeniye fuarda ekonomi konulu konferanslar dizisine büyük önem verdiklerini söyledi. Hepşenkal, bu konferanslarla ertelenen İzmir İktisat Kongresi'nin provasını yapacaklarını kaydetti.

Fuar süresi boyunca İzmir'de büyük kültürel, sosyal ve ekonomik hareketlilik yaratma iddiasında olduklarına dikkat çeken Hepşenkal, ``Bu yıl organizasyonun kalitesine çok büyük önem verdik. Toplam 421 bin metrekarelik dev sahnede 15 günlük bir senaryo hazırlıyoruz. İzleyenler, katılanlar herkes bundan büyülenecek. Fuar boyunca İzmir ve Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağız'' diye ekledi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı