Ege Haberleri

EGE

  İzmir fuarcılıkta rekora koşuyor

  Hürriyet Haber
  09.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 08.05.2011 - 20:15

  İzmir’in 2012 yılında 4 yeni fuarla toplam 25 fuara ev sahipliği yapacağı, sadece İZFAŞ tarafından düzenlenecek 14 fuarda 10 bini yabancı, 2 milyon ziyaretçinin hedeflendiği belirtildi.

  İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, son yıllarda ihtisas fuarlarının geliştirilmesi amacıyla yürüttükleri proje kapsamında mermer ve gelinlikte büyük başarı elde ettiklerini, bu fuarlar sayesinde İzmir’in bu sektörlerde dünya çapında tanınan bir marka haline geldiğini ifade etti. Bu fuarlarda elde edilen başarıların diğer sektörleri de harekete geçirdiğini, İZFAŞ’a değişik sektörlerden çok sayıda fuar düzenleme teklifi geldiğini kaydeden İşleyen, büyüme potansiyeli gördükleri ve kente katkı yapacağına inandıkları sektörlerde yeni fuarları devreye sokmaya başladıklarını söyledi.

  YENİLER GELİYOR

  Gelecek yıl 1-4 Mart’ta Belediye Ekipmanları Fuarı ve Belediyecilik Sempozyumu, 27 Nisan- 2 Mayıs arasında İzmir Boatshow Tekne Yat ve Denizcilik Fuarı, 10-13 Mayıs’ta Plastik ve Ambalaj Fuarı’nın düzenleneceğini kaydeden İşleyen, hazırlık çalışmaları devam eden başka bir fuarla birlikte İZFAŞ’ın
  organize ettiği fuar sayısının 15’e çıkacağını kaydetti.

  VİZELER ETKİLEDİ

  Son iki yılda özellikle Ortadoğu ülkelerinden katılımın arttığını belirten İşleyen, bunda vizelerin kalkmasının da etkili olduğunu söyledi. Bu yıl Rusya ile vizelerin kalkmasıyla bu ülkeye yönelik özel tanıtım programları yapacaklarının altını çizen İşleyen, “İzmir’in yeni iç ve dış hat uçuşlarıyla fuarcılıkta çok daha iddialı konuma geleceğini düşünüyoruz. Hedefimiz İzmir’i öncelikle Doğu Avrupa, Ortadoğu, Rusya, Balkanlar coğrafyasında bölgesel merkez haline getirmek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı