İZMİR HABERLERİ

İzmir Felsefe Günleri başlıyor

DHA
03 Mayıs 2017 - 11:28Son Güncelleme : 03 Mayıs 2017 - 11:29

İzmir Felsefe Günleri başlıyor

DHA

KONAK Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl 6'ncısı düzenlenecek İzmir Felsefe Günleri 4 Mayıs Perşembe günü saat 13.00'de Türkan Saylan Kültür Merkezi Benal Nevzat Salonu'nda gerçekleştirilecek açılış töreniyle başlayacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Konak Belediyesi'nin iş birliğinde düzenlenen etkinlikte bu yıl da 'Bilim, Teknoloji, Ekoloji' konsepti altında bir dizi söyleşi yapılacak. Etkinliğin açılışında Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kubilay Aysevener, Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Aysever ile ev sahibi olarak Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş konuşacak. Girişlerin ücretsiz olduğu etkinliğin ilk gün oturumunda 'Bilim, Yaşam ve Eğitim' konulu söyleşide Prof. Dr. Hasan Bülent Gözkan 'Doğa Bilimleri Hayata Dair Tüm Sorularımıza Cevap Verebilir mi?', Doç. Dr. Cem Kamözüt '20. Yüzyıl Bilimi ve Eğitim', Zübeyde Karadağ Thorpe ise 'Akıl Yürütme Yöntemleri ve Bilgi' başlıkları altında konuşmalar gerçekleştirecek. Oturumu Prof. Dr. Mehmet Elgin yönetecek.

DOĞA, İNSAN VE TOPLUM

İzmir Felsefe Günleri'nin ikinci gününde ise iki oturum gerçekleştirilecek. Türkan Saylan Kültür Merkezi Benal Nevzat Salonu'nda saat 13.00'de başlayacak ilk oturumda 'Doğa, İnsan ve Toplum' konuları tartışılacak. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Nazile Kalaycı'nın yaptığı söyleşide Prof. Dr. Kurtuluş Dinçer 'Doğa Kavramımız Üzerine', Yrd. Doç. Dr. Ezgi Ece Çelik  'İnsan-Doğa İlişkisinde Dönüşüm', Dr. Erkan Bozkurt ise 'Küresel Isınmanın Sosyokültürel Değişime Etkileri' konularında konuşmalar yapacak.

FELSEFEDEN TEKNOLOJİYE

Aynı gün saat Saat: 15.15'de başlayacak ikinci oturumda ise 'Teknoloji, Bilgi, Hakikat' konuları ele alınacak. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Levent Aysever'in yaptığı söyleşide; Dr.Selma Aydın Bayram 'Teknoloji ve Bilginin Dönüşümü', Yrd. Doç. Dr. Emrah Akdeniz 'Heidegger'de Teknoloji-Trajedi İlişkisi' ile Dr. Umut Morkoç 'Bir Bilim Felsefesi Problemi Olarak Bilimin Ticarileşmesi' konusunda düşüncelerini dile getirecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Felsefe Günleri başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Felsefe Günleri başlıyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı