Ege Haberleri

  İzmİr-Fas ticaret köprüsü

  Mustafa OĞUZ, (DHA)
  20.09.2013 - 01:20 | Son Güncelleme:

  SDmatching A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Habek, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mohammed Sbihi, Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, SDmatching Yönetim Kurulu Üyesi Oussama Lassri

  FAS Krallığı Başkonsolosluğu ve Miges Group bünyesinde hizmet veren uluslararası organizasyon ve eşleştirme firması SDmatching’in işbirliğiyle İzmir’de “Türkiye Fas Ticaret ve Yatırım İşbirliği Konferansı” düzenlendi.


  Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mohammed Sbihi, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolar olduğunu, bu rakamın iki ülke lehine artırılıması için çalıştıklarını söyledi. İzmirli yatırımcıları ülkesine davet eden Sbihi, “Fas’ta, Türk firmaları için inşaat, tarım, turizm, otomotiv yedek parça ve tekstil sektörlerinde cazip yatırım alanları bulunuyor” dedi.
  İzmir’in EXPO 2020 adaylığı konusuna da değinen Mohammed Sbihi, “Fas, Arap Birliği üyesi. Bu nedenle bu tür organizasyonlarda birlikte hareket ediyoruz. Ama EXPO
  oylaması iki aşamalı. Dubai elenirse oylarımız mutlaka İzmir’in olacaktır” dedi.


  Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır da, Fas’ın Kuzey Afrika’nın yükselen yıldızı olduğunu vurgulayarak, “İzmirli işadamlarının Fas’taki yatırımları giderek artıyor.
  Kuzey Afrika, İzmir ve Ege iş dünyasına yeni fırsatlar sunuyor. Fas ve İzmir’in gücünü
  birleştirerek sinerji yaratabiliriz” ifadesini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı