Ege Haberleri

EGE

  İzmir, EXPO'ya güle güle diyebilir

  Emre Doğan / HÜRRİYET
  14.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyaca ünlü Arap yorumcu ve eleştirmen Sultan Sooud Al-Qassemi: İzmir, EXPO’ya ev sahipliği şansına güle güle diyebilir...

  Gezi Parkı eylemleri sırasında güvenlik güçleri ve göstericiler arasında yaşanan olaylar yurtdışında yankı uyandırmaya devam ediyor. Dubai’de yaşayan dünyaca ünlü Arap yorumcu ve eleştirmen Sultan Sooud Al-Qassemi, Twitter hesabından, hükümetin Taksim ve Gezi Parkı olaylarındaki tutumunu eleştirerek İzmir’in EXPO 2020 yarışında oy alamayacağını savundu.

  Al-Qassemi, attığı tweette, hükümetin göstericilere yoğun şiddet uyguladığını belirterek, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’in EXPO’ya ev sahipliği yapma şansına güle güle diyebilir. Bugünden sonra jürinin İzmir lehinde oy kullanması imkansız” dedi.
  Bu açıklamadan hemen sonra Türk vatandaşların tweet yağmuruna tuttuğu Sultan Sooud Al-Qassemi, ikinci bir tweet atarak, “Türkiye’de Arap ülkelerinde olduğu gibi bu kadar muzip Twitter kullanıcısı olduğunu bilmiyordum. Şimdi Türkiye’nin bir Ortadoğu ülkesi olduğundan şüphem yok” diye konuştu.

  İzmir, EXPOya güle güle diyebilir

  Kimdir?
  Arap Baharı sırasında geçtiği twitlerle adından söz ettiren Al-Qassemi, hareketi destekleyen tavrı ve sert yorumlarıyla tanınıyor. Al-Qassemi, 2011’de Time dergisinde “En İyi 140 Twit” listesine girmeyi başarmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı