İZMİR HABERLERİ

İzmir Emniyeti'nden personeline ‘sınav’ eğitimi

DHA
14.05.2018 - 16:09Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Emniyet Müdürlüğü, bünyesindeki personele yönelik olarak, ‘Sınav stresi, ebeveynin davranışları ile özgüven ve motivasyon’ konulu konferans düzenledi. Sınav koçu Mustafa Özdemir, "Ne fazla baskıcı ne de fazla rahat davranmak gerekir. Çocuklara, onların moral durumlarını gözetecek şekilde yaklaşılmalı" dedi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü, amir ve memurlara yönelik olarak, ‘Sınav stresi, ebeveynin davranışları ile özgüven ve motivasyon’ konulu konferans düzenledi. Saat 14.00’te, fuar alanındaki Gençlik Tiyatrosu’nda, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başlayan konferansta, koçlar Mustafa Özdemir ve Hanife Serter, sınav döneminde gençlerle aileler arasında nasıl bir iletişim olması gerektiği konusunda bilgi verdi. Özdemir, ailelerin çocuklarına karşı yaklaşımında dikkat etmeleri gereken en önemli şeyin denge olduğunu belirterek, "Ne fazla baskıcı ne de fazla rahat davranmak gerekir. Çocuklara, onların moral durumlarını gözetecek şekilde yaklaşılmalı" dedi. ‘Ben’ duygusundan ziyade ‘biz’ duygusuna vurgu yapılması gerektiğini ifade eden Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Olası bir başarı durumunda aileler en az çocuk kadar nasıl kendilerine pay çıkarıyorlarsa, muhtemel başarısızlık durumlarında da aynı paylaşımcılığı göstermeli ve bunu çocuğa hissettirmeli. Çocuklar, başarısızlığı sadece kendilerinden kaynaklanan bir şey olarak görürler ve bunu gözlerinde gereğinden fazla büyütüp fobikleştirirlerse, bu endişe ve korku durumu yaratabilir."

Özdemir’den sonra konuşan Serter de, çocukları sınava hazırlık dönemlerinde en çok zorlayan şeyin yalnızlık duygusu olduğunu ve bunun aşılması için ailelerin her durumda çocuklarının yanında olmaları gerektiğini söyledi.

Davut CAN / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir Emniyeti'nden personeline ‘sınav’ eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı