İZMİR HABERLERİ

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu'ndan Soma mitingine davet

DHA
10.05.2018 - 13:06Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, vatandaşları, 13 Mayıs 2014'te yaşanan maden faciasının yıl dönümende Soma'da yapılacak olan mitinge katılmaya çağırdı.

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, 13 Mayıs 2014'te Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan ve 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın 4'üncü yıl dönümünde, vatandaşları, Soma'da düzenlenecek olan mitinge katılmaya davet etti. Platform adına basın açıklamasını okuyan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, yaşanan olayı katliam olarak gördüklerini ve aradan geçen 4 yılda sonuçlanamayan davada gerçek sorumluların açığa çıkarılması için davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirterek, "Ne yazık ki böylesine büyük bir facianın ardından sorumluların sadece göz önündeki bir kısmının yargılandığı Soma davası, gidişatıyla kamuoyunu tatmin edecek bir tablo çizmemektedir. Soma faciasından sonra iş cinayetleri hız kesmemiş, katliamdan ders çıkarılmamış, her yıl binlerce emekçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirmeye devam etmiştir. Geçen zamanda, Türkiye, iş cinayetlerinde, işçi ölümlerinde Avrupa'da birinci olmayı sürdürmüştür. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak tüm işçi sınıfını, emekçileri ve emek dostlarını, Soma'daki işçi kardeşlerimiz için, güvenceli iş ve insanca yaşam hakkımız için 13 Mayıs Pazar günü saat 14.00'te gerçekleşecek olan mitinge katılmaya davet ediyoruz" dedi.

Davut CAN / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu'ndan Soma mitingine davet haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı