Ege Haberleri

  İzmir Ekonomi 'Hadi İnşallah' filmine stüdyolarını açtı

  İZMİR, (DHA)
  03.12.2014 - 01:19 | Son Güncelleme:

  BAŞROLLERİNİ Büşra Pekin ve Murat Boz'un paylaştığı, gösterime giren "Hadi İnşallah" filminin çekimlerin bir bölümü İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İletişim Fakültesi stüdyolarında gerçekleştirildi. Yönetmen Ali Taner Baltacı, "Filmimiz, bir İzmir filmidir. İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi stüdyoları çekimlerimiz için en uygun alan oldu. Çekimler sırasında İletişim Fakültesi öğrencileri yapım ve teknikte görev aldı" dedi.

  İzmir Ekonomi Hadi İnşallah filmine stüdyolarını açtı
  Yazdığı blog sayesinde kısa sürede sosyal medya fenomeni haline gelen PuCCa'nın, kitaplarından senaryolaştırılan Hadi İnşallah filminin ana karakteri kadın olan bir komedi filmi olduğunu kaydeden Taner, "Ülkemizde az rastlanan durum olan ana karakteri kadın olan bir komedi filmi çektik. Hikâyemiz İzmir'de geçiyor. Arkadaşlarımız mekân ararken İzmir Ekonomi Üniversitesi'ni buldular. Burada çok güzel stüdyolar var. PuCCa bir televizyoncu, yerel kanalda işe başlıyor. Biz kanalı kendimiz oluşturalım veya çıplak bir mekânı giydirelim deseydik İEÜ İletişim Fakültesi'nin stüdyolarından daha iyisini yapamazdık. Stüdyoların gerçekten eğitim amaçlı olduğuna inanması zor" diye konuştu.

  Hadi İnşallah Filmi Yapımcısı Orhan Erkal, yapımın İzmir filmi olmasını düşlediklerini, çekimler süresince de İEÜ İletişim Fakültesi 6 öğrencinin görev aldığını söyledi. Erkal, "Mekânı çok verimli kullandık. 6 arkadaşımız da yapım, sanat ve reji grubunda yer aldı. Öğrencilerimiz burada piyasanın gerçekleriyle tanıştı. Çok detay öğrendikleri bir alan oldu" dedi.

  İzmir Ekonomi Hadi İnşallah filmine stüdyolarını açtı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı