İZMİR HABERLERİ

İzmir Eczacı Odası’nda Kılıçlar Çekildi

IHA
09 Eylül 2015 - 12:37Son Güncelleme : 09 Eylül 2015 - 12:38

TÜRKİYE ECZACILAR BİRLİĞİ’NE (TEB) BAĞLI 3. BÖLGE İZMİR ECZACI ODASI'NDA 19-20 EYLÜL TARİHİNDE YAPILACAK OLAN SEÇİMLİ GENEL KURUL ÖNCESİNDE KILIÇLAR ÇEKİLDİ

IHA

Türkiye Eczacılar Birliği’ne (TEB) bağlı 3. Bölge İzmir Eczacı Odası’nda 19-20 Eylül tarihinde yapılacak olan seçimli genel kurul öncesinde kılıçlar çekildi.
İzmir Eczacı Odası’nın 14 yıldır başkanlığını yapan Tuncay Sayılkan’ın bir dönem daha görev yapmak istediği öğrenilirken, İzmir Eczacı Hareketi’nin adayı Barış Özgen’e ise verilen destek giderek artıyor. İzmir Eczacı Odası’nda ezber bozmayı hedefleyen İzmir Eczacı Hareketi’nin Barış Özgen ismi üzerinde birleşmesi genel kurulun çekişmeli geçeceğine bir işaret olarak değerlendiriliyor.
DEĞİŞİM RÜZGARLARI ESİYOR
Yüzlerce İzmirli eczacının açık destek verdiği İzmir Eczacı Hareketi’nin ‘Nitelikli Değişim’ sloganıyla yaptığı çıkış, genel kurul öncesinde sektörün tüm aktörlerine hareketlilik getirdi. İzmir Kent Merkezi’nin yanı sıra ilçelerde de faaliyet gösteren çok sayıda eczacının da içinde yer aldığı İzmir Eczacı Hareketi, değişim rüzgarları estiriyor. Liderliğini Eczacı Barış Özgen’in yaptığı İzmir Eczacı Hareketi’nin bu iddialı çıkışı ve değişim için yaptığı son derece kararlı çalışmalar dikkat çekiyor.
“DAHA FAZLA SEYİRCİ KALAMAYIZ”
Genel kurulda yapılacak seçimlerin kaderini değiştireceği ön görülen harekete destek veren İzmirli eczacılar, Tuncay Sayılkan’ın heyecanını kaybettiğini belirterek, değişimin artık kaçınılmaz olduğunu savunuyor. İzmir Eczacı Hareketi’nin kurgulanmış bir hareket olmadığını, mesleki olumsuzluklardan doğan şartların tüm paydaşların bir araya gelmesine zaruret oluşturduğunu dile getiren İzmirli eczacılar, “Mesleki sorunlarımızın çözüleceğine inancı tam, çözümsüzlüğü kabullenmeyen; mesleğini ve geleceğini kaderine terk etmemeye kararlı eczacılar olarak ‘İzmir Eczacı Hareketi’ adı altında bir araya geldik. Yönetim kademelerinde gerçekçi ve nitelikli bir değişim istemekle, sözde değişim istemek arasındaki keskin farkın, eczanelerimizi ve mesleğimizi yıllar içerisinde ne duruma getirdiğini hep birlikte tecrübe ettik ve artık formalitelerden bunalan eczacılar olarak mesleğimiz adına kaybedecek tek bir dakikamızın bile olmadığının bilincinde, eşsiz bir azimle, tabanda gerçek bir dayanışma ve kenetlenme için, tüm yaratılmaya çalışılan ön yargılara rağmen, büyük bir heyecanla değişim için yola çıktık” dedi. Eczacılar, eczacılık mesleğinin değersizleştirilmesi daha fazla seyirci kalmayacaklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Eczacı Odası’nda Kılıçlar Çekildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Eczacı Odası’nda Kılıçlar Çekildi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:06
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı