"Bülent Katarcı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bülent Katarcı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bülent Katarcı

İzmir’e hayat veren hastane

Sektöre iki yıl önce giren Özel Tınaztepe Hastanesi, 26 branşta aralıksız olarak hastalarına hizmet veriyor. Açıldığından bu yana yaklaşık 400 bin kişiye poliklinik hizmeti verdiklerini söyleyen hastanenin kurucusu Dr. Mehmet Bektur, “Misyonumuz toplumsal sorumluluk bilinci ile bilimsel, vicdani ve etik değerlerden ödün vermeden kaliteli ve güvenilir bir sağlık hizmeti sunmaktır. Vizyonumuz ise tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, üstün nitelikli ekibi ve gelişmiş altyapısı ile Türkiye’de model oluşturmatır” dedi. Çeşitli seminerler ve toplantılarla halkı bilinçlendirmeyi de amaçlayan hastane yönetimi, “Ben kalp hastası mıyım?” konulu semineri ile büyük ilgi gördü.

İzmir’e hayat veren hastane

Varis deyip geçmeyin
Özel Tınaztepe Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Koordinatörü Prof. Dr. İsa Durmaz, varis hastalığına dikkat çekerek “Basit bir sağlık konusu olmasına rağmen, ihmal edildiği takdirde önemli sorunlara yol açabilmektedir” uyarısında bulundu. Günümüzde varis tedavisi yeni yöntemlerle kolaylıkla çözülebilmektedir. Ayakta da yapılan bu operasyonlar sayesinde hasta hem istediği estetik görüntüsüne, hem de sağlığına kavuşabiliyor.

Tüp bebekte son nokta
Özel Tınaztepe Hastanesi Kadın Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Erdal Aktangenç, çiftlerin gebelik elde edemediklerinde mutlaka tetkik ve tedavi için bir sağlık merkezine başvurmaları gerektiğini vurgulayarak, “Bu merkezlerde tüp bebek uygulanacağı gibi, gebelik olasılığı bulunan çiftlere kolay ucuz ve tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır” dedi. Tüp bebek yöntemi, aynı zamanda ailesinde genetik bir hastalık bulunan çiftlerin de sağlıklı bebek sahibi olması için de yapılıyor.

Tınaztepe’de onkoloji kanser konseyi kuruldu
Tınaztepe Hastanesi her geçen gün branşlarını artırırken, tıp alanındaki gelişmeleri de yakından izliyor. Kanserli hastalara umut ışığı olan hastane, Onkoloji Kanser Konseyi’ni hayata geçirdi. İzmir ve çevre illere kanser konusunda önder bir düzeye gelmek, teşhis, tanı ve tedavi sürecinde her zaman örnek olarak anılmak isteyen konseyin başkanlığını onkoloji konusunda uzun yıllar Amerika’da hem eğitim görmüş Prof. Dr. Salahattin Sanal yapıyor. Çeşitli branşların uzman hekimlerinden oluşan konseyde hastalara tedavinin yanı sıra destek birimler, psikoloji ve beslenme uzmanları ile de hizmet verecek. Zaman içerisinde diğer hastanelerin de onkolojik vakalarına danışmanlık hizmeti vermeyi hedeflediklerini belirten Sanal, “Günümüzde kanserle ilgili korkunç bir bilgi kirliliği var. Bunu engellemek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Konseyi kurmaktaki amaçlarımızdan biri de halka yönelik sunumlarda gerçekleştirmek” dedi.

İzmir’e hayat veren hastane

X