Ege Haberleri

  İzmir’e 30 milyon Euro getirecekler

  Hürriyet Haber
  26.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akdeniz Oyunları ve Universiade’tan sonra İzmir’de yapılacak en büyük organizasyon olacak şampiyona sayesinde hem eşsiz bir ülke tanıtımı gerçekleşecek hem de esnafın cebi dolacak

   

   

  AĞUSTOS 2014’te da yapılacak olan 19’uncu Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nı başarılı lobi çalışmasıyla İzmir’e kazandıran Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Almanya’nın Zittau kentine giderek devir teslim törenine katıldı.
  Şampiyona sonrasında Avrupa Vetaranlar Atletizm Birliği Başkanı Dieter Massin, Genel Sekterer ve yeni dönemin başkanı Kurt Kaske, başkan yardımcısı Jerry Krause ile bir araya gelen Tartan, “Küçük ama sevimli Zittau kenti mükemmel bir organizasyon yaptı. 8 bin insan 10 gün boyunca sadece karşılaşmalara katılmadı; dostluklar gelişti ve bu bölgenin tanıtımı da yapıldı” diye konuştu.
  Herkes iş yapacak
  İzmir’e de büyük ilgi olduğunu vurgulayan Başkan Tartan, şöyle devam etti:
  “Bu şampiyona ile İzmir’e sadece 20 bine yakın insan gelmeyecek, Türkiye’nin ve İzmir’in muhteşem bir tanıtımı da yapılmış olacak. Otellerimiz, restoranlarımız, kafeteryalarımız dolacak. Taksici iş yapacak. Kordon, Kemeraltı, Güzelyalı ve Alsancak gibi semtlerindeki esnafımız da önemli gelirler elde edecek. Etkin bir katılımla İzmir’e sadece bu şampiyona sayesinde 30 milyon euro girmesi mümkün” dedi.


  HEP BİR AĞIZDAN İSTİKLAL MARŞI
  Almanya’nın 30 bin nüfuslu Zittau kentinde gerçekleşen ve sekiz binden fazla sporcu, yayıncı, gazeteci ve izleyicinin 10 milyon eurodan fazla para bıraktığı 18’inci Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye Hikmet Kandeydi ile büyük gurur yaşadı. 85 yaşındaki dünyaca ünlü İzmirli atlet, yüksek atlama, üç adım atlama ve 80 metre engelli yarışlarında Türkiye’ye iki altın bir gümüş madalya kazandırdı. Türk heyeti, Kandeydi’nin çaldırdığı İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı