Ege Haberleri

EGE

  İzmir duvarlarında slogan rüzgarı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  13.08.2014 - 01:10 | Son Güncelleme: 12.08.2014 - 14:18

  Cumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday yenilgisinin ardından CHP içinde 'Kılıçdaroğlu istifa' söylemleri yükselirken, İzmir'de kentin işlek caddelerinin duvarlarına yazılan 'Umudumuz Metin Feyzioğlu' yazısı dikkat çekti.

  Cumhurbaşkanlığı seçim sonucu, CHP içindeki muhalif seslerin daha da yükselmesine neden oldu. Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkanlar, seçim sürecinde düşük dozda tuttukları eleştirilerini artırdı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı olduktan sonra CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Metin Feyzioğlu, çatı aday konusundaki eleştirilerini "Mucize arayışı" sözleriyle dile getirmişti.

  İzmir duvarlarında slogan rüzgarı

  İzmir'de kentin en işlek caddelerinde duvarlara, CHP'nin altı oklu ambleminin yanında 'Umudumuz Metin Feyzioğlu' yazısı yazıldı. Kırmızı boyayla şablon kullanılarak yazılan CHP amblemli yazıların kimler tarafından yazıldığı öğrenilemedi. Çatı aday ülke genelindeki en yüksek oyu yüzde 58 ile İzmir'de almasına rağmen, özellikle Alsancak'ta yoğun olan bu kırmızı parlak yazının önünden geçenler durup, okudu. Mayıs ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 146'ıncı kuruluş yıldönümü törenlerinde Feyzioğlu ile tartışmış ve salonu terk etmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı